Zamknij

Są szanse na gazyfikację w Mirosławcu

14:08, 04.04.2018 | mk
REKLAMA
Skomentuj

Burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik podpisał list intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa dotyczący rozbudowy linii gazowej na terenie gminy. Istnieją też duże szanse na zgazyfikowanie Człopy i Tuczna.

- To bardzo wyraźna perspektywa do zasilenia w gaz ziemny Hanek, Bronikowa i Próchnowa. Piecnik też jest w zasięgu - cieszy się gospodarz gminy. - Przełączenie obiektów gminnych da możliwość tańszego ogrzewania, możliwość zmiany „kopciuchów” w prywatnych domach a co najważniejsze: paliwo gazowe jest najczystsze dla naszego powietrza. A to już korzyść w czystszym powietrzu w Bioregionie Mirosławiec.

Gazyfikacją zainteresowane są nie tylko gminne obiekty, jak urzędy, świetlice i szkoły, ale także na przykład tuczyński szpital, przedsiębiorcy i odbiorcy prywatni. Jednym z priorytetów strategii Polskiej Spółki Gazownictwa jest m.in. przyłączanie nowych odbiorców i gazyfikacja terenów niezgazyfikowanych, „nasze” gminy się w ten trend wpisują. Oczywiście im więcej odbiorców, tym większe szanse na inwestycje.

mk

(mk)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone