Zamknij

Zranił siostrę i teraz posiedzi

21:30, 12.04.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Wałeccy policjanci zatrzymali 24-latka, który jest podejrzany o zaatakowanie siostry nieustalonym do tej pory narzędziem. Mężczyzna został objęty dozorem elektronicznym, jednak postanowił sam się z niego uwolnić i zniszczył tzw. obrączkę.

Informację o przestępstwie, do którego doszło kilka dni wcześniej, wałeccy policjanci otrzymali w nocy od pokrzywdzonej. Do zdarzenia doszło w domu, w trakcie sprzeczki rodzinnej. Jak ustalili funkcjonariusze, 30-latka została zaatakowana przez 24 -letniego brata, który zadał jej ciosy nieustalonym narzędziem. Napastnik groził również kobiecie pozbawieniem życia. Pokrzywdzona z raną kłutą  trafiła do szpitala, jednak nie wymagała hospitalizacji. Policjanci zatrzymali podejrzanego, został objęty dozorem elektronicznym, jednak zniszczył nadajnik.

- Dozór elektroniczny, któremu podlegał, polega na noszeniu na nodze powyżej kostki bransolety elektronicznej - nadajnika, za pomocą którego sąd kontroluje wypełnianie obowiązku przebywania w określonym czasie w miejscu wskazanym w postanowieniu - wyjaśnia rzecznik KPP w Wałczu mł. asp. Beata Budzyń. - W chwili popełnionego czynu był pod wpływem działania substancji psychoaktywnej. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu spowodowania uszczerbku na zdrowiu, groźby karalnej oraz samouwolnienia się, a co za tym idzie zniszczenia urządzenia monitorującego.

Wczoraj (11 kwietnia) wałecki sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz nadzorującego sprawę  prokuratora i zadecydował, że 24-latek trafi tymczasowo do aresztu na 3 miesiące.  Za popełnienie tych przestępstw grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara może być podwyższona, gdyż zatrzymany był pozbawionym wolności za podobne przestępstwa oraz przestępstwa przeciwko mieniu.

Oprac. mk

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone