Zamknij

Deszczowo, muzycznie, międzynarodowo

11:35, 04.05.2018 | k
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz trzeci Starostwo, Obywatelski Ruch Samorządowy „Przyszłość”, Stowarzyszenie Ziemi Wałeckiej „Niezależni” oraz szereg organizacji pozarządowych byli organizatorami „Majówki na Dąbrowskiego”. I chociaż początkowo pogoda nie rozpieszczała, to nikt nie narzekał.

Impreza, organizowana 3 maja, tradycyjnie już odbyła się na placu przy ul. Dąbrowskiego i niezależnie od opinii organizatorzy nie zamierzają zmieniać jej lokalizacji. Tegoroczna impreza miała charakter międzynarodowy, bowiem zaproszono na nią blisko trzydziestoosobową reprezentację Pinnow.

- Nadarzyła się okazja, że możemy napisać projekt i otrzymać dofinansowanie z Interregu stąd obecność gości z miast partnerskich i Pinnow - mówi wicestarosta wałecki, prezes stowarzyszenia „Niezależni” Jolanta Wegner - To także okazja, aby nasi goście zobaczyli, jak bawimy się z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Jak co roku najważniejszym punktem była prezentacja stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. W tym roku na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad dwadzieścia organizacji; tradycją był także poczęstunek przygotowany m.in. przez koła gospodyń wiejskich. Organizatorzy zadbali o to, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Był rodzinny rajd rowerowy, zabawy dla dzieci, wioska rycerska, a na scenie występy artystyczne wałeckich zespołów i młodych artystów.

- Naszym celem jest pokazanie, że mamy uzdolnioną wałecką młodzież, wspaniałych artystów, którzy stąd pochodzą i z których jesteśmy dumni - mówi J. Wegner - Bardzo cieszę się, że ponownie tyle stowarzyszeń chce pokazać mieszkańcom powiatu czym zajmują się na co dzień, że chcą się razem z nami bawić.

Gwiazdą tegorocznej majówki była Cleo, której koncert obejrzała bardzo liczna publiczność, także spoza naszego powiatu.

k

(k)
REKLAMA

Komentarze (1)

EilifEilif

0 0

Dla zaonteresowanych BRB z Walcza link do strony http://brb-wlcz.pl 00:32, 07.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone