Zamknij

Pierwszy tuczyński bieg majowy i od razu sukces

22:53, 06.05.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Blisko stu biegaczy wzięło udział w pierwszej edycji tuczyńskiego biegu majowego. Po ilości komplementów od uczestników należy sądzić, że wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz miejskich imprez.

Pomysł zorganizowania biegu zrodził się wśród uczniów - członków Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Tucznie. W jego organizację zaangażowali się członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół ZS w Tucznie „NIE CZEKAJ!”, m.in. Renata Mikołajczyk, Marzena Domańska, Jarosław Giza, Honorata Stocka, Małgorzata Tereszczak, Monika Kwolik i Grażyna Kędziora. Wsparciem podczas imprezy służyli też Krzysztof Mikołajczyk, Marcin Madajczyk, Elżbieta i Leszek Janiak, Dorota Żylińska, Małgorzata Winkler i Ireneusz Tereszczak.

Trasy biegu zostały wyznaczone w porozumieniu z Nadleśnictwem Tuczno
i przebiegały przez tereny nad jeziorem Tuczno, nieopodal którego rozciąga się Rezerwat Przyrody Mszary Tuczyńskie. Konkurencje rozgrywały się na trzech dystansach: 800 m, 2,5 km i 5 km. Wśród uczestników przeważali biegacze, ale nie zabrakło także osób, uprawiających Nordic Walking. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, w którym oprócz wody znalazły się słodycze przekazane przez miejscową fabrykę czekolady, bon na kiełbasę z grilla oraz materiały reklamowe dotyczące gminy Tuczno i nawiązujące do historii miasta. Ukłonem w stronę tradycji były postacie Białej Damy i Sokolnika, znane z tuczyńskiej legendy o zamku, które wręczały medale uczestnikom biegu. W ich role wcielili się członkowie SU Karolina Mikołajczyk i Bartosz Ignaszak. Bieg prowadził na skuterze Tucznik, czyli Marcin Madajczyk, prezes Stowarzyszenia Klub Otwartej Twórczości z Tuczna.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację biegu, członkom komitetu organizacyjnego, wolontariuszom, a w szczególności sponsorom
i darczyńcom, dzięki którym możemy zamawiać już plac zabaw dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tucznie, bo taki był cel naszej imprezy - podkreślają organizatorzy. - A są to Bank Spółdzielczy Wieleń oddział Tuczno, Burmistrz  Tuczna, FZK Inter Novum Jan Trocki Paweł Trocki, Gminny Ośrodek Kultury w Tucznie, Gminna Spółdzielnia w Tucznie, Nadleśnictwo Tuczno, Starostwo Powiatowe w Wałczu, SZOWES Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Wałczu, Triumph Mauxion Chocolates Tuczno, Zakład Mechaniczny Metaltech Sp. z o. o. Mirosławiec  oraz p. Kamila i Mateusz Białas, p. Krzyżanowscy PPHU Romar Człopa i p. Wojciech  Remiszewski.

Oprac. AK

Fot. M. Domańska

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone