Zamknij

Kręcą jak nakręceni w akcji od 1 maja

22:22, 07.05.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Od 1 maja trwa kolejna edycja akcji „Kręć kilometry”. Wałczanie natychmiast po starcie (godz. 24.00) wskoczyli na rowery i wykręcili ponad 6 tysięcy kilometrów, zostawiając konkurentów daleko z tyłu.

Przypomnijmy, że organizatorem akcji trwającej do 30 września jest Fundacja Allegro All For Planet. W miastach, których mieszkańcy przejadą największy dystans, zostaną rozstawione stojaki rowerowe z możliwością samodzielnego serwisowania roweru. Przewidziano również nagrody dla uczestników. W Wałczu partnerami społecznymi akcji są członkowie Stowarzyszenia ZWA Aktywni, którzy zorganizowali już kilka wyjazdów i spływ kajakowy, podczas którego również kręcili kilometry.

Co ciekawe, wałczanie i nie tylko kręcili samodzielnie w różnych punktach Wałcza, Polski i świata dla Wałcza, jak na przykład Zdzisław Felskowski, który jedzie rowerem przez Indie, Nepal do Chin i tą samą drogą wraca do Delhi.

- Założenie było takie, żeby pierwszego dnia zająć jedno z pierwszych trzech miejsc i jak najdłużej je utrzymać - opowiada Roman Wiśniewski. - Liczyliśmy na zrobienie pierwszego dnia 5 tys. km, zrobiliśmy 6095 km. Nasi na chwilę obecną najwięksi konkurenci z Pabianic przejechali 2278, co dawało nam przewagę 3817. W tej chwili (poniedziałek 7 maja) mamy przejechane 23432 a Pabianice 18177. Różnica wzrosła do 5255. Dziękujemy kręcącym spoza Wałcza i kręcących biegających, jeżdżących na rolkach lub maszerujących. To dobra oraz, co ważne, bezpłatna promocja Wałcza i zdrowego stylu życia, a przede wszystkim sukces miasta.

Oprac. PK

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone