Zamknij

Mali mistrzowie karate

15:29, 04.06.2018 Oprac. p Aktualizacja: 06:31, 08.06.2018
Skomentuj

Pięć razy zawodniczki i zawodnicy wałeckiego Klubu Karate Tradycyjnego  stawali na najwyższym stopniu podium podczas Turnieju Małego Mistrza, który odbył się w Czarnkowie.

W miejscowej hali sportowej 2 czerwca rywalizowało 151 zawodniczek i zawodników z klubów członkowskich World Shotokan Institute - Poland reprezentujących Wieleń, Człopę, Szwecję, Więcbork, Ujście, Piłę, Debrzno, Wałcz, Trzciankę i Czarnków .

Turniej Małego Mistrza w kumite dla dzieci do lat 14  (rozgrywany z okazji Dnia Dziecka) jest w swoim zamyśle uzupełnieniem Mikołajkowego Turnieju Kata, jaki każdego roku organizowany jest na początku grudnia. Oba turnieje mają za zdanie nauczyć najmłodsze zawodniczki i najmłodszych zawodników brania udziału we współzawodnictwie sportowym. Czasem zawody te nazywane są turniejami pierwszego kroku.

W turnieju przyjęto zasadę, aby nagradzać już sam udział w zawodach. Tak było również w Czarnkowie, gdzie wszystkie dzieci biorące udział w turnieju otrzymały złote medale z wizerunkiem karategi przewiązanej czarnym pasem. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali ponadto okolicznościowe puchary,

Na dorobek reprezentacji KKT Wałcz złożyło się zdobycie 21 pucharów ( 5 razy pierwsze miejsce, 6 razy drugie, 10 razy trzecie). Pośród zawodniczek i zawodników klubu najlepiej spisali się zdobywcy pierwszych miejsc: Julia Kacprzak, Cyprian Zimniak, Marta Bączkowska,  Natalia Żużewicz, Daria Czyżak. Miejsca drugie podczas finałów wywalczyli: Martyna Rudnicka, Wiktor Rudnicki, Anastazja Kiwertz, Bartosz Bil, Oliwa Turkiel, Kinga Siedlecka, a miejsca trzecie: Wiktoria Turkiel, Zuzanna Sielicka, Dawid Sindera, Blanka Stadnik, Mateusz Leszczyk, Aleksandra Niewulska, Zuzanna Maciejewska, Dawid Żużewicz, Amelia Marcinkowska, Agata Ślipek.

Zwycięzcą nieoficjalnej klasyfikacji został Klub Karate Tradycyjnego w Wałczu, który zdobył 37 pkt., drugie zajął Klub Karate Shotokan w Czarnkowie, który zgromadził 36 pkt., a trzecie Trzcianecki Klub Karate (20 pkt.).

Udział w zawodach w Czarnkowie został współfinansowany ze środków Urzędu Gminy w Wałczu. Zarząd KKT zaprasza wszystkich chętnych na zapisy do nieodpłatnych grup treningowych od września 2018 roku, Zbigniew Ruta, tel. 502 118 830.