Zamknij

Wizyta mistrza świata

09:54, 17.07.2018 | piotr
REKLAMA
Skomentuj

Uczestnicy obozu siatkarskiego, organizowanego przez Fundację Małgorzaty Glinki, gościli mistrza świata w siatkówce, byłego już reprezentanta Polski Pawła Zagumnego.

W hali przy ulicy Konopnickiej 16 lipca zasiadło prawie 100 młodych zawodniczek i zawodników, którzy z zapartym tchem słuchali opowiadań mistrza. Czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, mistrz świata z 2014 roku, mistrz Europy, a także zwycięzca Ligi Światowej w 2012 roku opowiedział o swojej karierze, jej początkach i grze w różnych klubach oraz reprezentacji - najpierw juniorów, później seniorów.

- Grę w siatkówkę rozpocząłem w wieku 13 lat - mówił P. Zagumny. - Moi rodzice byli siatkarzami i siłą rzeczy również zacząłem grać w „siatkę”. Mając 16 lat zadebiutowałem w reprezentacji Polski juniorów, by dwa lata później zagrać po raz pierwszy w pierwszym zespole. Grałem w kilku klubach w Polsce, oraz trzy lata we Włoszech. W sumie przez 28 lat rozegrałem około 1000 spotkań.

Było również o kontuzjach, choć - jak zapewniał zawodnik - na szczęście obeszło się bez poważnych urazów. P. Zagumny mówił również o grze w reprezentacji, kiedy to około 150 dni w roku spędzał na zgrupowaniach oraz uczestnictwie w turniejach najwyższej rangi. Później przyszedł czas na zadawanie pytań. Młodzież chciała wiedzieć, kto był sportowym idolem mistrza, pytano o jego kulinarne upodobania, zarobki, wrażenia z podróży i szczegóły treningu. Chciano widzieć w barwach ilu klubów mistrz występował na parkiecie, z kim przyjaźnił się podczas zgrupowań i który trener był jego ulubionym szkoleniowcem. Padło również pytanie czy zna innych wybitnych sportowców. Kiedy padła odpowiedź twierdząca, kolejny uczestnik spotkania zapytał o Roberta Lewandowskiego, na co mistrz odpowiedział również pytaniem: „a kto to jest?”. Było jeszcze wspólne zdjęcie, a dzień później Paweł Zagumny poprowadził trening dla kilku grup młodych adeptów siatkówki.

piotr

(piotr)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone