Zamknij

Lepiej zapobiegać niż gasić

15:59, 03.04.2018 | Oprac. AK
REKLAMA
Skomentuj

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wałczu zorganizowali eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Konkurs odbył się 28 marca w hali Polsko-Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie, wzięło w nim udział 41 uczniów. Rozpoczął się od testu pisemnego, który wyłonił finalistów z każdej grupy wiekowej. Najlepsi zawodnicy w części finałowej konkursu odpowiadali na wylosowane pytania przed komisją. W wyniku przeprowadzonych eliminacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych, którzy będą reprezentowali powiat wałecki w eliminacjach wojewódzkich.

W najmłodszej grupie wiekowej zwyciężył Szymon Ryło (SP nr 2 Wałcz), drugi był Mateusz Ruszkowski (SP Gostomia), z kolei trzecie miejsce zajął Jan Janczewski (SP w Mirosławcu). Wśród gimnazjalistów najlepsza była Karolina Bartniczak (Chwiram), tuż za nią uplasował się Sebastian Mazur (Mirosławiec), na trzecim miejscu był natomiast Jakub Kociuba (SP Tuczno). Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsza była Izabela Grudzińska, na drugim miejscu znalazł się Kacper Lisiewicz a na trzecim Bartosz Kociuba. Wszyscy są uczniami Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu.

Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Oprac. AK

(Oprac. AK)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone