Zamknij
REKLAMA

Poznajmy się bliżej - organizacje wychodzą do ludzi

21:42, 13.05.2018 | k
REKLAMA
Skomentuj

Blisko trzydzieści organizacji zaprezentowało się podczas III Festiwalu Organizacji Pozarządowych, który 12 maja odbył się na Wałeckiej Alei Gwiazd Sportu nad jeziorem Raduń.

- Naszym głównym celem jest zachęcenie organizacji do współpracy. To że spotykamy się po raz trzeci jest dowodem, że się udało. To także pomysł na aktywizację organizacji, żeby stowarzyszenia inicjowały wszelkiego rodzaju działania - mówi naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wałcz Anna Gródka. - W ten sposób też organizacje chcą pokazać, czym zajmują się na co dzień. A są to organizacje skupiające dużą grupę mieszkańców i zajmujące się różnymi rzeczami: od tych, które promują zdrowy styl życia, poprzez organizacje zrzeszające osoby starsze, po zajmujące się np. działalnością artystyczną.

Swoje stoiska miały stowarzyszenia z terenu Wałcza, powiatu wałeckiego, ale także z sąsiednich powiatów. W sobotnie popołudnie odwiedzający mogli m.in. nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, samokontroli piersi na fantomie czy skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych. Oczywiście nie mogło zabraknąć poczęstunku, a można było zjeść zarówno coś słodkiego, jak i pyszną grochówkę czy zdrową żywność, a to wszystko popić pyszną lemoniadą. Dla najmłodszych były trampoliny i zamki dmuchane, dla dorosłych - wieczorna zabawą taneczna.

Jak mówi A. Gródka efekty współpracy między organizacjami są widoczne.

- Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej działa od pięciu lat, pozyskaliśmy środki, żeby skupiać wokół siebie organizacje i w efekcie stworzyliśmy na ul. Okulickiego takie centrum organizacji pozarządowych, gdzie wspólnie podejmujemy decyzje i razem działamy - mówi A. Gródka.

Festiwal zorganizowano w ramach projektu „Sieć Zachodniopomorskich Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej” dofinansowanego ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

k

(k)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone