Zamknij
REKLAMA

W noc dookoła świata - zaproszenie na Noc Muzeów

12:21, 15.05.2018 | Red.
REKLAMA
Skomentuj

Tematem tegorocznej Nocy Muzeów będą podróże. Organizatorzy przygotowali kilka interesujących prelekcji, ale także pokaz flamenco, zwiedzanie kuratorskie wystaw i zajęcia dla dzieci. Każdy z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę 19 maja. Rozpocznie je o godz. 17.00 wernisaż wystawy fotograficznej „Kolory i faktury Antarktydy” połączony z opowieścią Tomasza Bukowskiego o wyprawie S/Y Naschachata II na Antarktydę. T. Bukowski jest od urodzenia artystą, a żeglarzem od 20 lat. Mimo że od powrotu żeglarza do domu minęło niewiele czasu, wystawa jego zdjęć prezentowana była w kilku miastach w Polsce, wzbudzając zawsze duże zainteresowanie.

Godzinę później odbędzie się spotkanie z Mirosławem Wlekłym, autorem książki „Tu byłem. Tony Halik”. Na godz. 19.00 zaplanowano z kolei spotkanie z Łukaszem Superganem, który opowie o samotnym, trwającym 93 dni, przejściu Karpat. Ł. Supergan to specjalista od wypraw długodystansowych, autor i fotograf. Wędrował m.in. w Himalajach, Karakorum i Pamirze. Przemierzał Pireneje, Alpy i Zagros. Przeszedł szlak z Warszawy do Santiago de Compostella, dwukrotnie przeszedł Łuk Karpat.

O godz. 20.00 w muzealnych ogrodach odbędzie się pokaz flamenco w wykonaniu Nadii Mazur, tancerki i instruktorki tańca, absolwentki wszystkich etapów studiów w zakresie sztuki flamenco w Fundacion Cristina Heeren w Sewilii. Towarzyszyć jej będą hiszpański śpiewak Borja Soto i Damian Kowaliński z gitarą flamenco.

- Nie zabraknie również atrakcji dla naszych najmłodszych gości - zaprasza Marlena Jakubczyk z MZW. - Przygotowaliśmy m.in. grę „Tu byłem. Tony Halik” i zajęcia plastyczne „Skopiuj mistrza”, które polegają na próbie skopiowania dzieł młodopolskich twórców, na przykład Jacka Malczewskiego. Najmłodsi dostaną kolorowanki, starsi sami będą musieli stworzyć dzieło. Wszyscy otrzymają od nas bardzo ważną pieczątkę potwierdzającą zgodność z oryginałem.

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w ramach Nocy Muzeów jest bezpłatny.

Red., zdjęcia organizatora

(Red.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone