Zamknij
REKLAMA

Tajemnicze MM, czyli Marlena maluje

18:25, 21.05.2018 | k
REKLAMA
Skomentuj

Portrety, martwa natura, pejzaże, a także fotografia podróżnicza... To wszystko można obejrzeć na wystawie Marleny Sokalskiej. Wystawę można oglądać od 20 maja w Wałeckim Centrum Kultury.

MM czyli Marlena Maluje. I, jak mówił w trakcie niedzielnego wernisażu Bronisław Cichy, na wystawie malarka pokazała dwa światy: świat nowoczesności i świat sztuki rzetelnej.

- Wręczę Marlenie czerwoną różę, która ma trzy symbole: pierwszy to cierpienie, a Marlena cierpiała po wypadku, drugie to odwaga, bo jest odważna i trzecia to miłość, miłość do sztuki i ludzi - mówił B. Cichy. - Marlena sama o sobie mówi: „maluję, na razie jestem w świecie malarstwa rzetelnego, więc na razie jestem w okresie sztuki rzetelnej”. To na razie oznacza, że Marlena w przyszłości będzie chciała nam pokazać też rzetelny warsztat, ale może taki, gdzie trzeba będzie się domyślać, szukać pewnych jakości, treści i formy, gdzie będą oryginalne rozwiązania. Bo oryginalność jest cechą dobrego malarstwa.

Malarstwo to spełnienie marzeń. Ale Marlena też fotografuje. Na wystawie zaprezentowano zdjęcia z dwóch wypraw: do Indii i Nepalu w 2007 roku i do Kambodży-Birmy-Tajlandii, która odbyła się dwa lata później. Jak mówi autorka była to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć egzotyczne miejsca i poczuć niewiarygodne klimaty, światło i kolory.

k

(k)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone