Zamknij
REKLAMA

Tydzień Nauki i Talentów w Szkole Podstawowej nr 1

11:09, 22.05.2018 | Oprac. mk
REKLAMA
Skomentuj

Tegoroczny Tydzień Nauki i Talentów w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się pod hasłem „Wałcz moje piękne miasto”. Codziennie na uczniów i ich rodziców czekały atrakcje. Zwieńczeniem obchodów był piątkowy festyn.

W poniedziałek przedstawiciele Stowarzyszenia Bractwa Rycerzy Bezimiennych - Drużyny Wojów Grodu Wałcz przeprowadzili prelekcje nt. dawnych dziejów Ziemi Wałeckiej. Dzieci zostały wybrane w podróż od epoki kamienia po średniowiecze, czyli do czasu powstania Wałcza.

Dzień później dzieci mogły sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz wiedzę nt. bezpieczeństwa. Była też wystawa plastyczna i fotograficzna. Nie zabrakło gry plenerowej. Zabawa polegała na wypełnianiu wcześniej przygotowanych zadań. Grupy przemieszczały się wg instrukcji i przygotowanej trasy na mapie pokonując kolejne zadania. Wszyscy zadeklarowali chęć uczestnictwa w przyszłym roku szkolnym, prosząc o jeszcze trudniejsze zadania i dłuższy dystans. Najszybsza drużyna, klasa IVd z Iwoną Brożek i Anną Rosińską pokonała trasę w 25 minut.

W następnych dniach szkolne boisko wypełniło się muzyką i tańcem. Po raz pierwszy w historii szkoły odbył się przegląd filmów uczniowskich „I love Wałcz”. Uczniowie mieli za zadanie nagrać kilkuminutowy film o Wałczu. Ruszyli więc w swoje ulubione miejsca, pokazując ciekawe zakątki miasta (Bukowina, Morzycówka, centrum miasta z zabytkami, siłownia i plaża).

Tradycyjnie zwieńczeniem całego tygodnia był piątkowy festyn. Boisko szkolne wypełniło się stoiskami z ciastami, przekąskami i watą cukrową. Była fabryka radości z dmuchanymi zamkami i skoczniami, loteria fantowa, stoisko z książkami, kawiarenka, malowanie twarzy, quiz o Wałczu. Dopisały liczne występy sceniczne uczniów - taneczne i wokalne. Wrażenie zrobił pokaz mody uczniowskiej inspirowany legendami wałeckimi.

Dyrekcja szkoły za naszym pośrednictwem dziękuje sponsorom: Piotr Rafiński Przetwórnia Owocowo-Warzywno-Mięsna Barcin Wieś, Joanna i Sebastian Woźniak ,,HEVEN”; Atelier Smolarz, Skład Opału Firma Handlowo Usługowa Marian Kurzak, Iwona i Paweł Brożek stoisko z odzieżą damską Targowisko miejskie w Wałczu; Dariusz Ługowski Firma DCM Maschinenbau Sp.z o.o; Izabela i Dariusz Bodnar„LEVITO” Sp.z o.o.; Alla Dolecka Firma GRAFF; Marcin Dalecki Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe ,,D A L M A R”; Władysław Fiałkowski Hurt –Detal; Katarzyna i Adrian HauzerCentrum Fryzjerskie ,,STYL’’; Usługowy Zakład Kamieniarski DOMINIAK.

Oprac. mk

Fot. SP1 w Wałczu

(Oprac. mk)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone