Zamknij

Samorządowcy w sprawie S10

08:27, 18.09.2018 | Oprac. mk
REKLAMA
Skomentuj

Kilkadziesiąt samorządów z województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego chce przyśpieszenia prac nad budową drogi S10. W miniony piątek (14 bm.) w Pile opowiedziano się za powstaniem Stowarzyszenia Droga Ekspresowa S10.

Samorządowcy w dokumencie podkreślają, że szybka realizacja tej inwestycji ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gmin, powiatów i regionów.

- Stajemy razem, bo zdajemy sobie sprawę, że bez tej drogi nasze samorządy nie będą mogły się dalej rozwijać. To jest absolutnie kluczowa kwestia. Dlatego apelujemy do ministra, aby strona rządowa traktowała S10 jako priorytet wśród inwestycji drogowych - podkreśla marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Stowarzyszenie ma propagować znaczenie drogi S10 dla rozwoju gospodarczego i społecznego, podejmować inicjatywy zmierzające do jak najszybszej budowy i koordynować działania samorządów podejmowane w tym zakresie.

Droga krajowa nr 10 to jedna z najważniejszych dróg w Polsce, łącząca województwa zachodniopomorskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie z Warszawą oraz największymi portami zachodniego wybrzeża Polski.

Oprac. mk

(Oprac. mk)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone