REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Sport

Zaproszenie na jubileuszowy maraton Opublikowano: wtorek, 19, sierpień 2014 13:58

Wałecki Klub Turystyki Rowerowej organizuje piąty - jubileuszowy maraton rowerowy MTB - tym razem w ramach obchodów Roku Gryfa Zachodniopomorskiego. Tegoroczna impreza odbędzie się pod patronatem honorowym członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anny Mieczkowskiej.

Start wyścigu odbędzie się w niedzielę, 24 sierpnia o godz. 11.00 w Wałczu na boisku Zespołu Szkół nr 2 („budowlanka”). Celem organizowanej imprezy jest propagowanie kolarstwa sportowego i turystycznego oraz aktywnych form wypoczynku wśród różnych grup społecznych.

Maraton przewidziany jest zarówno dla zawodników wyczynowych, jak i amatorów o odpowiednim zaawansowaniu kondycyjnym oraz dla osób preferujących spokojną jazdę na rowerze. Rywalizacja odbywa się na dwóch dystansach: 40 i 60 kilometrów i przyciąga co roku kilkuset uczestników. W przeważającej części trasa zawodów biegnie po malowniczych terenach Nadleśnictwa Płytnica i jest bardzo urozmaicona.

Udział w zawodach zapowiedzieli już między innymi uznani zawodnicy kolarstwa górskiego, których do udziału zaprosił wałczanin, wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie przełajowym Tadeusz Korzeniewski, aktualnie odnoszący także sukcesy w kolarstwie górskim.

Ponadto organizatorzy zapraszają do udziału dzieci, młodzież i całe rodziny, dla których przygotowano wycieczkę rowerową na wałeckie bunkry. Liczy się dobra zabawa i satysfakcja z udziału w imprezie. Organizatorzy nie zapomnieli o publiczności, dla której przygotowali szereg atrakcji, w tym: konkursy, upominki i zjeżdżalnie. Szczegóły na stronach www.wktr.com.pl oraz gogolmtb.pl.

Wsparcia przy organizacji tegorocznego wyścigu udzielili: marszałek województwa zachodniopomorskiego, wałeckie Starostwo, Gmina Wałcz, Miasto Wałcz, Nadleśnictwo Płytnica, Nadleśnictwo Wałcz, Victoria Cymes, PPHU Graff, Ozen Plus Sp. z o.o., Antkowiak Rowery, Eurobike Piotr Pawlak, Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, Optyk Marek Modzelewski, Trumpf Mauxion Chocolates Spółka z o. o., 107 Szpital Wojskowy, Idee Caffe, Athletic Gym and Fitness.

Oprac. PK

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem