REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Sport

Czwartki z „lekką” Opublikowano: poniedziałek, 12, czerwiec 2017 12:32

Z inicjatywy nauczycielki wychowania fizycznego Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Witankowie Darii Puszki reaktywowano lekkoatletyczne czwartki. Po czterech jesiennych edycjach i tylu samo wiosennych startach na stadionie na Bukowinie odbył się powiatowy finał.

W całej edycji wystartowało ponad 300 uczestników z gminnych szkół podstawowych, a także uczniowie wałeckich podstawówek.

- Już od dwóch lat moi uczniowie startowali podczas czwartków lekkoatletycznych w Pile - opowiadała Daria Puszka. - W ubiegłym roku postanowiliśmy zorganizować podobną imprezę w Wałczu i dzisiejsze zawody są podsumowaniem cyklu 8 lekkoatletycznych czwartków. Dzięki dyrekcji COS OPO możemy rywalizować na znakomitym obiekcie. W kolejnych edycjach będziemy zachęcać do udziału również uczniów z terenu powiatu.

8 czerwca podczas finałów rywalizowało prawie 100 uczestników, a najlepsi, którzy uzyskali odpowiednie limity będą reprezentować nasz powiat podczas XXIII Ogólnopolskich Finałów Czwartków Lekkoatletycznych, które zostaną rozegrane w Łodzi 17 i 18 czerwca.

W kategorii dziewcząt i chłopców rozegrano biegi na 60, 300, 600 i 1000 metrów, skok w dal i wzwyż, a także rzut piłeczka palantową. Z trybun zmaganiom przyglądał się wójt gminy Wałcz Jan Matuszewski oraz burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska.

Do Łodzi pojadą: Jędrzej Kwaśniewski, Maja Tuliszewska (oboje SP nr 5), Michał Kądej (Różewo), Patryk Kałamaja (Różewo), Olga Skonieczka (Gostomia), którzy pobiegną na 60 m. W biegu na 300 m powalczą Jakub Kraszkiewicz i Krystian Iwanicki (obaj SP nr 5). Na dwukrotnie dłuższym dystansie wystąpi Agnieszka Podkowa (Witankowo), a na 1000 m Mateusz Trojanowski (SP nr 5). W rzucie piłeczką Oskar Król (Strączno), Dominik Cepek (Szwecja), Kaja Mokrzycka (SP nr 5), natomiast w skoku wzwyż Aleksandra Kubowicz (Różewo).

W klasyfikacji szkół najlepsza okazała się SP w Strącznie, przed SP nr 5 Wałcz i NSP Witankowo. Kolejne miejsca zajęły NSP Szwecja, SP nr 1 Wałcz, SP nr 4 Wałcz.

Wśród nauczycieli, których uczniowie plasowali się na najwyższych miejscach najlepiej wypadła Małgorzata Gałas, Daria Puszka i Paweł Stankiewicz.

piotr

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem