REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Sport

Sportowe zmagania seniorów Opublikowano: czwartek, 06, lipiec 2017 15:27

W czerwcu w COS OPO na Bukowinieodbyła się spartakiada osób niepełnosprawnych, w której uczestniczyło 130 zawodników.

Organizatorami imprezy byli: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu oraz Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Sokół, które w głównej mierze pozyskało środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz powiatu wałeckiego.

W hali COS OPO zgromadzili się uczestnicy wałeckich instytucji zrzeszających osoby niepełnosprawne: Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Wałczu, Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech”, Domu Pomocy Społecznej oraz koła terenowego Polskiego Związku Głuchych.

Zawody otworzyli gospodarze imprezy starosta Bogdan Wankiewicz, rektor PWSZ Jolanta Witek i dyrektor PCPR Bożena Terefenko. Po ceremonii otwarcia
rozpoczęły się zmagania sportowe poprzedzone wspólną rozgrzewką w formie taneczno-zabawowej, którą poprowadziły studentki pierwszego roku wychowania fizycznego na PWSZ. Konkurencje, w których rywalizowali uczestnicy spartakiady były poprowadzone w formie stacji o następującym charakterze: zwinnościowy, rzutny, równoważny, siłowy, skoczny i koordynacyjno-orientacyjny. Mimo różnych problemów ze zdrowiem, każdy zawodnik odnalazł konkurencję, w której czuł się świetnie i odnosił sukcesy.

Celem imprezy była popularyzacja aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, integracja placówek zajmujących się osobami niepełnosprawnymi oraz integracja ze społeczeństwem, zachęcanie do zdrowego i aktywnego stylu życia. Każda drużyna została nagrodzona pucharem, a każdy zawodnik zdobył medal. Ważną rolę w zawodach odegrał Instytut Pedagogiki i Kultury Fizycznej oraz „Centrum Wolontariatu Sportowego” TKKF Sokół w Wałczu, którego studenci i członkowie przygotowywali i sędziowali spartakiadę, nabierając wiedzy i umiejętności w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Uwieńczeniem spartakiady był wspólny obiad.

Impreza mogła się odbyć dzięki środkom pozyskanym przez ognisko TKKF Sokół w Wałczu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki na projekt pod nazwą „Centrum Wolontariatu Sportowego”.

Oprac. mk

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem