REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Sport

Letni hokej Opublikowano: poniedziałek, 10, lipiec 2017 18:11

Wałcz, a konkretnie Centralny Ośrodek Sportu na Bukowinie, był miejscem rozegrania mistrzostw Europy w hokeju na trawie. Wzięli w nich udział 16-letni zawodnicy, mistrzami zostali reprezentanci Polski.

W zorganizowanej przez Polski Związek Hokeja na Trawie imprezie startowało 14 ekip, które najpierw rywalizowały w grupach, a później walka toczyła się systemem pucharowym, gdzie przegrywający odpadał z dalszych gier.

- Na organizacje mistrzostw wybraliśmy ośrodek w Wałczu z kilku powodów - powiedział kierownik wyszkolenia PZHT Dariusz Kurc. - Obiekt jest światowej klasy, posiada wspaniałą nawierzchnię, a ponadto wszystko znajduje się w jednym miejscu i nigdzie nie jest daleko. A muszę powiedzieć, że transport na dalekie obiekty jest bolączką wielu imprez najwyższej rangi. Doskonałe wyżywienie i warunki  mieszkalne dopełniają reszty.

Poziom sportowy zawodów był mocno zróżnicowany. Były spotkania kończące się wielobramkową przewagą jednej z drużyny,  rozegrano również bardzo zacięte i wyrównane mecze. Od początku za faworytów uważano zespoły Francji, Szwajcarii, Austrii i Polski. Niespodzianek nie było i te drużyny wywalczyły awans do półfinałów. Polacy w walce o finał zmierzyli się z Austrią i po nerwowym spotkaniu wygrali 4:2. W najważniejszym meczu przeciwnikami naszej reprezentacji byli „laskarze” z Francji. Po pierwszych 8 minutach gospodarze prowadzili 2:0, lecz później nastąpił zastój i goście zdobyli bramkę kontaktową. Odpowiedź polskiego zespołu była błyskawiczna, lecz na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem Francuzi po raz drugi trafili do siatki. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa, jednak gol zdobyty przez Polaków na trzy minuty przed końcem meczu rozwiał wszelkie wątpliwości kto zostanie mistrzem Europy U-16.

Polacy, jako czempioni Starego Kontynentu, wywalczyli sobie prawo startu  na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w połowie sierpnia 2018 roku w Buenos Aires.

piotr

 

Komentarze  

+4 #2 Ja ci to mówię 2017-07-11 11:03
były plakaty na każdym słupie ale jakiś bałwan je pozrywał
Cytować
+1 #1 darek 2017-07-11 08:56
tylko dlaczego tak ważna impreza nie była nagłośniona w mieście ? władza znowu się nie popisała !!! :cry:
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem