REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Sport

Dopisała aura i frekwencja Opublikowano: poniedziałek, 17, lipiec 2017 22:08

Ponad 1000 uczestników wzięło udział w biegu głównym oraz w biegach towarzyszących podczas 7 Wałeckiego Festiwalu Biegowego. Oprócz frekwencji dopisała również pogoda, więc zabawa od początku do końca była przednia.

Organizacji festiwalu na zlecenie Urzędu Miasta podjęła się Fundacja Wychowanie przez Sport, organizatorzy przygotowali kilka tras. Od czasu kiedy zrezygnowano z fundowania nagród pieniężnych, do Wałcza przestali zjeżdżać „zawodowcy”, impreza zamieniła się w festiwal przebierańców i amatorów biegania bez względu na wynik, dla których liczy się wyłącznie dobra zabawa, a wywalczona lokata staje się sprawą drugorzędną.

Start i meta usytuowane były, tak jak w roku ubiegłym, przy promenadzie nad jeziorem Raduń i ta lokalizacja okazuje się najlepsza. Muzyczną część prowadził ze sceny dziennikarz radiowej „Trójki” Michał Margański. Na boisku pobliskiego Gimnazjum nr 2 rozgościło się miasteczko LA, a minizawody lekkoatletyczne prowadził Sebastian Chmara.

W biegu głównym na dystansie 9999 metrów wystartowało 613 osób, w biegu BiegamBoLubię LASY 106, a w marszu ChodzęBoLubię wzięło udział 35 uczestników. Ponadto zorganizowano biegi dla dzieci, w których na kilku dystansach rywalizowało ponad 400 maluchów.

- W naszej imprezie bierze udział coraz więcej osób - mówi naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM Anna Gródka. - Cieszy szczególnie fakt, że na uczestniczenie w biegu głównym zdecydowało się ponad 100 wałczan. Chodzi nam również o to, aby uczestnicy się przebierali, a ten bieg jest już właśnie z tego znany.

Rzeczywiście przebierańców było co niemiara. Biegł człowiek - mumia i człowiek - żubr. Była Alicja z Krainy Czarów, cała czteroosobowa rodzina przebrana za postacie ze Star Treka, były postacie z Akademii Policyjnej i Słonecznego Patrolu oraz wielu innych produkcji. Tak naprawdę to przebierańcy wystąpili w roli głównej - budzili ogromne zainteresowanie i aplauz widzów.

Bieg na dystansie 9999 metrów wygrał Kamil Linka z Gwardii Piła, który trasę pokonał w 33 minuty i 8 sekund. 25 sekund później finiszował Michał Hulewicz z Gorzowa, a trzecie miejsce z wynikiem 35 minut i 55 sekund zajął Karol Cząstka z Żagania. Najszybszą kobietą okazała się Agnieszka Janasiak z Poznania, którą wyprzedziło tylko pięciu mężczyzn. Najszybciej ten dystans z mieszkańców naszego miasta pokonał Rafał Prendecki, który zajął 9. miejsce i stracił do zwycięzcy trochę ponad 5 minut. W sumie sklasyfikowano 443 osoby.

Wśród 106 uczestników BiegamBoLubię LASY rozegranym na dystansie 5 kilometrów najlepiej spisał się Michał Kuster z Wysokiej, który uzyskał czas 15 minut i 59 sekund. Drugi był Szymon Drożdż ze Starej Łubianki, a trzeci Krzysztof Roćko z Czapli.

Zwycięzcy otrzymali sprzęt sportowy, głównie akcesoria potrzebne biegaczom. Uhonorowano również najlepiej i najdowcipniej przebrane osoby. Konkurs na najbardziej oryginalne przebranie jeszcze się nie zakończył i dopiero po analizie zdjęć dowiemy się kto jeszcze otrzymał wyróżnienie.

piotr

  • 1
  • 10
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

 

Komentarze  

-3 #2 tubylec 2017-07-18 16:47
Cytuję Inka:
Świetna impreza, brawo organizatorzy. Cieszę się, że wszyscy malkontenci i narzekacze się pochowali. I dobrze. 1000 osób się bawiło. Wyjechali z Wałcza zadowoleni. Wrócą, bo Warto Wracać.

sory nie to nacisnąłem na PLUS
Cytować
+1 #1 Inka 2017-07-18 07:34
Świetna impreza, brawo organizatorzy. Cieszę się, że wszyscy malkontenci i narzekacze się pochowali. I dobrze. 1000 osób się bawiło. Wyjechali z Wałcza zadowoleni. Wrócą, bo Warto Wracać.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem