REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Sport

Sukcesy Korony Opublikowano: wtorek, 18, lipiec 2017 21:57

Już trzeci rok z kolei zawodniczki i zawodnicy Klubu Bokserskiego Korona zdobywają medale podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem zabrakło złota, jednak wałczanie wywalczyli jeden srebrny i trzy brązowe krążki.

OOM jest najważniejszą imprezą w kraju dla 15 i 16-latków. Do finałów zakwalifikowało się aż ośmiu reprezentantów Korony.

Bardzo dobry początek miała Dominika Pogrzebska, która w drodze do finału olimpiady pokonała wszystkie przeciwniczki przed czasem. W walce o złoto również pokazała świetną formę, jednak sędziowie, stosunkiem głosów 2-1 uznali wyższość rywalki. Tym samym wałczanka  została wicemistrzynią Polski w swojej kategorii wiekowej.

Grzegorz Żmuda w ładnym stylu wywalczył awans do półfinału, lecz w walce o finał uległ rywalowi i musiał zadowolić się brązowym medalem. Również brąz  wywalczyły Aleksandra Kucybała i Anna Bezhubka.

Niestety pozostała trójka nie miała szczęścia, Karina Szalowicz, Dawid Piasecki oraz Adrian Krefta już w pierwszych walkach trafili na bardziej doświadczonych rywali, którzy okazali się późniejszymi mistrzami kraju i odpadli z dalszej rywalizacji.

Oprac. p

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem