REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Sport

Jedyny taki festiwal Opublikowano: wtorek, 01, sierpień 2017 12:44

Już po raz siódmy UKS Volley jest organizatorem ogólnopolskiego festiwalu minipiłki siatkowej. W tym roku w organizację włączyła się fundacja znanej polskiej siatkarki Małgorzaty Glinki Glinka Academy.

Festiwal jest projektem o zasięgu ogólnopolskim i jest finansowany z kilku źródeł, głównie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Festiwal toczyć się będzie w formule kolonii, obozu sportowego i turnieju siatkarskiego. Uczestnicy będą brali udział nie tylko w treningach i zawodach, lecz będą także uczestniczyć w zajęciach pozasportowych. W festiwalu bierze udział spora grupa dzieci z Wałcza a także dzieci ze Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech”. W sumie w imprezie weźmie udział 260 dziewcząt i chłopców - choć zgłosiło się ponad dwa razy więcej chętnych - w wieku 9 - 13 lat z całej Polski - od Nowego Sącza i Limanowej, po Warszawę i Dolny Śląsk.

- Kilka miesięcy temu Małgorzata Glinka zadzwoniła do mnie, doszło do spotkania i tak rozpoczęliśmy współpracę - opowiadał jeden z głównych organizatorów festiwalu Arkadiusz Niefiedowicz. - Siatkarka słyszała o naszej imprezie, formuła organizacji festiwalu bardzo jej się spodobała i włączyła się nie tylko w współpracę, lecz także w sponsoring.

Festiwal rozpoczął się 28 lipca, początkowo odbywały się głównie zajęcia treningowe. Zaplanowano także rozegranie serii turniejów w różnych kategoriach wiekowych. Oprócz tego każdy z uczestników weźmie udział w kajakowym spływie, a także „zaliczy” wizytę w parku linowym w Rudnicy. W niedzielę 30 lipca w Klubie Garnizonowym odbyło się otwarcie festiwalu, połączone z dyskoteką. Odbyły się również zabawy integracyjne.

Oficjalne zakończenie imprezy odbędzie się 4 sierpnia na wałeckiej Bukowinie. Spodziewane jest przybycie Małgorzaty Glinki oraz przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki. Natomiast w czwartek 3 sierpnia o godzinie 20.00 w hali na Dolnym Mieście odbędzie się pokazowym mecz trenerów i trenerek, a w tej ostatniej drużynie ma wystąpić Małgorzata Glinka, która przeprowadzi również pokazową rozgrzewkę.

piotr

 

Komentarze  

0 #1 Wojtek 2017-08-07 05:26
Bzdura jest finansowany z kilku źródeł, głównie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.Dla czego nie jest napisane ,że jest również finansowane przez rodziców , którzy dokładali połowę.Na koniec obiecane było ,że po końcowych rozgrywkach będą nagrody a tu nawet kartki nie dali ,że dziecko brało udział w festiwalu , bardzo kiepska organizacja.Nigdy więcej nie wyślę dziecka na taką imprezę.Glinka na koniec rozdała fotki swojej osoby , a gdzie chociażby autograf?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem