REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Sport

Volley ze wsparciem Opublikowano: sobota, 16, wrzesień 2017 11:12


UKS Volley Wałcz znalazł sie w gronie zaledwie 25 klubów w kraju, które objęte zostaną wsparciem finansowym fundacji prowadzonej przez legendę polskiej siatkówki Małgorzatę Glinkę. Kwota, jaką znana siatkarka chce przeznaczyć na działalność wybranych klubów to aż 2,5 mln zł.


Wielka zasługa w tym Agnieszki Niefiedowicz, która wymyśliła formułę Wakacyjnego Festiwalu Siatkówki, także dzięki niej dziewczęta z UKS Volley znalazły się w finałowej 5 mistrzostw Polski, co m.in. zadecydowało o włączeniu klubu w poczet 25 szkół wspieranych przez siatkarkę. Nie bez znaczenia był też udany pobyt M. Glinki w Wałczu podczas festiwalu.
- Teraz walczymy o to, aby Wałcz stał się siedzibą wakacyjnego wypoczynku dla kilku tysięcy młodych siatkarzy - mówi prezes UKS Volley Arkadiusz Niefiedowicz. - Byłoby to olbrzymie wyzwanie logistyczne, organizacyjne, a jednocześnie chyba jedno z największych wydarzeń promocyjnych dla regionu, powiatu i miasta. Dzięki temu powstałyby dziesiątki nowych miejsc pracy w okresie wakacyjnym, a kilka milionów złotych przywiezionych przez młodych sportowców zostałoby u wałeckich przedsiębiorców, szkół, gastronomii itp.
O organizację  siatkarskich wakacji ubiega się kilka samorządów w kraju. W ciągu najbliższych kilku dni zapadnie decyzja o wyłonieniu samorządów, które zaoferują najkorzystniejsze warunki współpracy.
- Dodam że pani burmistrz zaoferowała szeroką pomoc, włączenia różnych instytucji i organizacji do tego wielkiego i prestiżowego przedsięwzięcia - podkreśla A. Niefiedowicz. -
Trzymajcie kciuki za negocjacje, jakie prowadzi UKS Volley, a już za kilkanaście dni okaże się czy Wałcz będzie stolicą dziecięcej siatkówki. A więc trzymamy kciuki!
Oprac. AK

 

Zapisz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem