REKLAMA

 

 

 
 

 

 

Sport

Po raz piąty Opublikowano: wtorek, 10, październik 2017 20:36

Zawodniczka wałeckiej Korony Anna Góralska został po raz piąty, a trzeci z rzędu mistrzynią Polski w boksie olimpijskim.

Tegoroczne występy wałczanki odbywały się głównie na zagranicznych ringach. „Góralka” zdobywała medale podczas międzynarodowych zawodów na Węgrzech i Ukrainie. Startowała również jako reprezentantka Polski w międzypaństwowych meczach z Czeszkami, Włoszkami i Ukrainkami. Wygrywała również wraz z kadrą na turniejach w Gliwicach i na Białorusi. Zaprezentowała się także podczas mistrzostw Unii Europejskiej, jednak z włoskiej Casci medalu nie przywiozła. Podczas rozegranych 7 i 8 października w Grudziądzu młodzieżowych mistrzostw Polski kobiet zdobyła złoty medal.

- Jest to już piąty tytuł mistrzyni Polski dla Góralskiej, a trzeci rok z rzędu w tej kategorii wiekowej - komentuje sukces prezes klubu Łukasz Butryński. - Sukcesy Ani są efektem jej ciężkiej pracy i zaangażowania. Postępy, jakie zrobiła w ostatnim czasie, robią wrażenie zarówno na trenerach, jak i władzach Polskiego Związku Bokserskiego. Jest już seniorką, a wiadomo, że utrzymanie takiej zawodniczki wiąże się z kosztami. Póki co przy wsparciu Urzędu Miasta robimy co możemy. Oczekujemy wsparcia najbardziej utytułowanej, po Krzysztofie Głowackim, przedstawicielki boksu olimpijskiego w Wałczu. 

Oprac. p

 

Komentarze  

+2 #2 Peterek 2017-10-11 16:15
Są kategorie wiekowe i wagowe.

Brawo Ania, brawo Korona!
Cytować
+5 #1 bulba 2017-10-11 09:59
Brawo dla dziewczyny !
A swoja drogą w boksie są kategorie wiekowe czy wagowe ?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem