REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Sport

Ruszyła Akademia Opublikowano: wtorek, 14, listopad 2017 08:01

Ponad 230 uczestników i ponad 900 spotkań - to najkrótszy opis ogólnopolskiego turnieju minipiłki siatkowej w kategorii „trójek” o puchar Małgorzaty Glinki. Turniej był jednocześnie ogólnopolską inauguracją Glinka Academy - fundacji propagującej siatkówkę wśród dzieci.

W trzydniowej imprezie zorganizowanej przez UKS Volley oraz Fundację Małgorzaty Glinki od 10 do 12 listopada wzięło udział ponad 50 zespołów z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Rywalizowano w dwóch halach. Chłopcy walczyli w sali SP nr 1, natomiast dziewczęta w hali na Dolnym Mieście.

- Współpraca z fundacją naszej byłej reprezentantki już przynosi wymierne efekty - cieszy się jeden z organizatorów turnieju Arkadiusz Niefiedowicz. - Nazwisko Glinka jest jak magnes, dlatego tak wiele klubów chciało uczestniczyć w tym turnieju. Niestety nie mogliśmy gościć wszystkich chętnych.

Wśród klubów, które znalazły się na prestiżowej, liczącej 25 pozycji liście uczestniczących w programie Glinka Academy, znalazł się wałecki Uczniowski Klub Sportowy Volley. Wałecki klub został jako jedyny w Polsce wytypowany do zorganizowania turnusów wakacyjnych dla 1200 uczestników. W lipcu i sierpniu przyszłego roku odbędą się cztery turnusy, podczas 10-dniowego pobytu dzieci nie tylko będą uczestniczyć w zajęciach treningowych i brać udział w turniejach, lecz także mogą liczyć na wiele innych atrakcji.

Po zakończeniu turnieju Małgorzata Glinka w towarzystwie burmistrz Wałcza Bogusławy Towalewskiej wręczyła najlepszym drużynom puchary i nagrody, a następnie obie panie spotkały się z trenerami drużyn i dziennikarzami.

- Aby ten unikatowy projekt został z powodzeniem wdrożony, musimy działać wspólnie - zachęcała Małgorzata Glinka. - Cieszę się, że w Wałczu wielu ludzi jest mocno zaangażowanych i cieszę się, że to właśnie w Wałczu w przyszłym roku zostaną zorganizowane wakacyjne turnusy. Bardzo mi miło, że mogę przy okazji sportowego turnieju podpisać umowę o współpracy z miastem.

- Można zadać sobie pytanie: dlaczego Wałcz? - mówiła burmistrz B. Towalewska. - Chcę powiedzieć, że lokalizacja prawie nie ulegała wątpliwości. Rozumiem, że inne klubu starały się o to, aby Glinka Adademy organizowała wakacje w ich mieście, lecz my mamy wszelkie predyspozycje do tego, żeby to był Wałcz. Oprócz COS OPO mamy 22 kluby korzystające z pomocy finansowej miasta, a ile jest ich wszystkich, to do końca nawet nie wiem. Ponadto posiadamy odpowiednią bazę i mam nadzieję, że będziecie zadowoleni, jeżeli przyjedziecie do nas podczas wakacji.

Glinka Academy to nie tylko siatkówka, lecz również szeroki wachlarz innych działań. Fundacja ma na celu przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia i skłanianie dzieci do aktywnego spędzania czasu. Siatkówka jest wiodąca dyscypliną, lecz wiadomo, że część uczestników może zmienić zainteresowania. Najważniejsze jest to, aby dzieci chciały uprawiać sport.

Fundacja stara się również o środki z różnych źródeł, które będą przeznaczane między innymi na opłacenie szkoleniowców prowadzących zajęcia pozalekcyjne, kupno sprzętu sportowego dla klubów, dofinansowanie organizacji ogólnopolskich turniejów. Najlepsi zawodnicy mogą liczyć na udział w zagranicznych zgrupowaniach, a na trenerzy na kursy i szkolenia.

piotr

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komentarze  

+4 #1 jozef 2017-11-16 08:34
Pani Burmistrz znowu podpięła się pod gotowy pomysł Niefiedowicza. Kiedy Pani w końcu coś sama wymyśli i zrealizuje. Na razie był tylko sztandar na początek kadencji i kilka wpadek przy zwalnianiu ludzi.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem