REKLAMA

 

 

 
 
 

 

 

Sport

Korona po raz czwarty Opublikowano: poniedziałek, 05, luty 2018 21:34

Pomimo typowo szkoleniowego charakteru, pięściarski turniej „Złota Korona” zgromadził na starcie sporą liczbę uczestników. Cieszył się ponadto sporym zainteresowaniem kibiców.

W zorganizowanej już po raz czwarty przez działaczy wałeckiego Klubu Sportowego Korona imprezie zaprezentowało się prawie 100 pięściarzy, a na ringu w sali przy ulicy Bydgoskiej stoczono ponad 50 pojedynków.

W zawodach wzięli udział nie tylko bokserzy niemal z całej Polski, lecz również kadra narodowa kadetów i juniorów. Zanim rozpoczęły się punktowane walki , ringu podczas sparingów prezentowali się najmłodsi adepci szermierki na pięści.

Turniej połączony został z eliminacjami do mistrzostw Polski juniorów, w których startowali reprezentanci wałeckiej Korony, a prawo startu w mistrzostwach wywalczyli bracia Konrad i Arkadiusz Zającowie. Wałczanie pod koniec lutego zmierzą się z najlepszymi juniorami w Polsce.  

W walkach turniejowych wystąpił inny wałczanin Grzegorz Żmuda.  Dzięki zwycięskiej walce, w której w pięknym stylu pokonał aktualnego mistrza Polski, został uznany najlepszym kadetem imprezy.

Organizatorzy nie planowali wielkiej imprezy, a ilość zgłoszonych zawodników przeszła ich oczekiwania.

Już w najbliższy piątek (9 lutego) w sali w Chwiramie KS Korona organizuje kolejny turniej, tym razem będzie to międzypaństwowy mecz seniorek Polska - Białoruś. Początek imprezy o godz. 19.00.

Działacze klubu pragną podziękować sponsorom, a do najhojniejszych należeli: Starostwo, Urząd Miasta, Urząd Gminy, Cafe Tęcza, Bar ToTu, Reklamy Ptak, Siłownia Athletic, Studio 1 kadr, Victoria Cymes, sklep techniczny BML, Zakład Transportowo - Budowlany Janusz Klekot, Hurtownia Elmes.

Oprac. p, fot. Urszula Aramowicz

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem