Zamknij

Gala jednak w Wałczu

11:33, 06.04.2018 | piotr
REKLAMA
Skomentuj

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni uchwalili zmiany w budżecie miasta, przeznaczając 150 tysięcy na organizację bokserskiej gali w Wałczu. Nie obyło się bez dyskusji, a projekt przeszedł większością głosów.

6 kwietnia w sali sesyjnej stawiło się 18 z 21 radnych, a także całe kierownictwo ratusza z burmistrz Bogusławą Towalewską na czele. Porządek obrad obejmował 5 punktów, lecz najważniejszy był projekt uchwały o zmianach w budżecie. Po zgłoszeniu autopoprawki przez skarbnika rozpoczęła się dyskusja. Głównie pytano o promocyjne oddziaływanie gali i jakie korzyści dla miasta organizacja imprezy może przynieść.

- Gala ma być transmitowana przez TVP Sport - mówiła wiceburmistrz Joanna Rychlik-Łukasiewicz.  - Cała relacja będzie prowadzona z Wałcza, więc będzie to promocja miasta.

- Pięć lat temu przy okazji poprzedniej gali huczało o Wałczu nie tylko w Polsce, Europie, lecz również za oceanem - mówił Krzysztof Piotrowski. - Tak więc kolejna gala będzie znakomitą okazją do promocji naszego miasta i regionu.

- Jakoś ten huk po poprzedniej gali nie przełożył się na powstanie w mieście nowych miejsc pracy i napływu inwestorów - ocenił Bogdan Pomorski. - Nie jestem przeciwny tej imprezie, lecz pytam skąd wziąć pieniądze. W planach ratusza jest jeszcze tyle imprez, a środków brakuje. Tyle razy poruszałem wiele problemów, których załatwienie ułatwiłyby życie mieszkańcom, lecz brakowało pieniędzy. Natomiast na galę znalazły się natychmiast.

- Jeżeli dobrze organizuje się jedną imprezę, organizatorzy kolejnej zgłaszają się tym chętniej - ripostował Zdzisław Ryder. - Natomiast co do rozwoju miasta, można przejść się po Wałczu i zobaczyć jak się dobrze rozwija.

Radni przy 17 głosach za oraz jednym wstrzymującym - i nie był to głos Bogdana Pomorskiego - przyjęli uchwałę o zmianach w budżecie.

piotr, fot. archiwum

(piotr)
REKLAMA

Komentarze (5)

Mieszkaniec miasta WMieszkaniec miasta W

9 17

Wstrzymał się od głosu, obecny na sali pracownik sportu ? JACEK JARCZEWSKI !!! Czemu gazeta nie pisze, o tym i chroni radnego?! Dlaczego gazeta nie piszę, że radny Adrian Zalewski zabiegał podczas głosowania, o jak najlepsze warunki promocyjne dla miasta w umowie z organizatorem?! Co chcecie ? piszecie, a czego nie chcecie ? nie piszecie !!! Jesteście nierzetelni !!!

P.S. Do tego w logo gazety Wałcz piszecie małą literą... 12:22, 06.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeniekHeniek

16 11

Potrzebna gala jak dziura w moście. 07:42, 07.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tubylectubylec

14 3

nikt nie chciał to wcisnęli a radni jako vipy za free 12:05, 07.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WałczWałcz

5 1

Gdzie Radni znaleźli pieniądze na galę ?? Tak jak proponowała Pani Burmistrz z remontu ulic ?? 10:20, 10.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LukLuk

0 0

A jak wygląda karta walk? 12:12, 10.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone