Zamknij

Jesteście sumieniem narodu

16:36, 10.05.2018 | piotr
REKLAMA
Skomentuj

Tymi słowami Jerzy Karczewski rozpoczął wiec wspierający protestujące w Sejmie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów. - Jeżeli państwo będzie się wami zajmowało tak jak powinno, to znaczy, że jest to dobrze funkcjonujące państwo.

Z inicjatywy radnego Rady Powiatu Romana Wiśniewskiego 10 maja na placu Wolności tuż przy ratuszu zebrało się ponad 50 osób. Przybyły nie tylko osoby niepełnosprawne oraz ich bliscy, lecz także mieszkańcy Wałcza.

- Państwo powinno się opiekować najsłabszymi, czyli dziećmi, starcami i niepełnosprawnymi - mówił R. Wiśniewski. - Dzieci to przyszłość, starsi ludzie już swoje przepracowali, a choroba nie wybiera. Nikt nie może zagwarantować, że nas lub kogoś bliskiego to nie spotka. Należy takich ludzi wspierać. Jeżeli stworzymy system opieki, to mamy pewność, że jeżeli nas to spotka, będziemy mogli liczyć na pomoc. Parafrazując byłą panią premier: te pieniądze im się należą. Przecież opieka najbliższych jest nie tylko lepsza - ponieważ tylko bliscy potrafią się tak zaopiekować dzieckiem - lecz również tańsza, niż pobyt w DPS-ie. Więc pozwala zaoszczędzić.

Rozmawiano o problemach osób niepełnosprawnych, ich potrzebach, a także o pieniądzach, jakie państwo musi bezwarunkowo przeznaczać na ten cel. Dyskutowano o ciągłych obietnicach rządzących i tłumaczeniach, że nie ma pieniędzy.

- Należy opodatkować tamtą instytucję - wykrzykiwał jeden z protestujących, wskazując karzącym palcem na kościół św. Mikołaja. - Należy podejść pod ich bramę, tam stanąć i pokazać, że ochrona należy się nie tylko poczętym, lecz również inni jej potrzebują.

Apel nie zyskał aprobaty, lecz jeszcze długo rozmawiano o tym wszystkim, co się dzieje wokół protestu w Sejmie i podawano przykłady rozwiązania kryzysu.

piotr

(piotr)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone