Zamknij

W ostatnich dniach w Wałczu i okolicach doszło do kilku pożarów

22:07, 10.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W ostatnich dniach w Wałczu i okolicach doszło do kilku pożarów. Palił się zrąb lasu, nieużytki, śmieci, opony, suche trawy. Strażacy alarmują, że zagrożenie pożarowe jest bardzo duże.

Najgroźniej było w minioną sobotę (7 bm.). W okolicach Czechynia, w Nadleśnictwie Płytnica,  palił się zrąb. Oprócz 23 strażaków działania gaśnicze prowadzili przedstawiciele Lasów Państwowych oraz dwa samoloty gaśnicze, które dokonały sześciu zrzutów wody na pożar. Akcja szczęśliwie zakończyła się po dwóch godzinach. Przyczyna pożaru pozostaje nieustalona.

Przy ul. Nowomiejskiej w Wałczu w odległości ok. 50 m od torów kolejowych paliły się śmieci i stare opony samochodowe. Gaszenie ognia zajęło strażakom prawie pół godziny. W niedzielę (8 bm.) strażacy wyjeżdżali w Wałczu trzykrotnie. Przy ul. Pomorskiej ktoś podpalił odpady roślinne w metalowej beczce, przy ul. Kołobrzeskiej i Nowomiejskiej płonęły nieużytki. Niestety coraz częściej można zauważyć, że podpalane są miejsca, gdzie leżą jakieś śmieci. Czy to nowa „metoda” na porządkowanie?

mk

Fot. OSP Szwecja

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone