Zamknij

Sportowo i kolorowo: Festiwal Wodny i Wyścigi Smoczych Łodzi

18:52, 16.08.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

11 sierpnia w Tucznie odbył się Kolorowy Festiwal Wodny i Polsko-Niemieckie Wyścigi Smoczych Łodzi. To druga odsłona imprezy; tym razem wzbogacona o Bieg z Dobrą Energią – Survival Wału Pomorskiego.

Ponad siedemdziesięciu zawodników miało do pokonania blisko 6-kilometrową trasę z licznymi przeszkodami tj. błotne kałuże, czołganie pod pajęczyną z lin, wzniesienia czy bieg w wodzie. Trasę ukończyli wszyscy zawodnicy, podobnie jak bieg survivalowy dla dzieci, w którym blisko czterdzieści maluchów pokonało trasę o długości blisko 1 km.

Na jeziorze Liptowskim odbyły się regaty smoczych łodzi. Oprócz drużyn z  terenu powiatu, udział w nich wzięła grupa z Niemiec, która odwiedziła nasz powiat. Wystartowało dwanaście drużyn, a zwyciężyła reprezentacja Drako Wałcz pokonując kolejno reprezentację Starostwa Powiatowego i 104 Batalionu Logistycznego.

Nie zabrakło oczywiście atrakcji dla najmłodszych: zabawy z kolorowymi proszkami holi, zabawy z animatorami czy dmuchane zamki. Po atrakcjach sportowych na scenie wystąpiły zespoły szantowe: Szantomas, Czarna Perła i Majtki Bosmana, a impreza zakończyła się wieczorną zabawą taneczną.

Organizatorami imprezy były Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Tucznie, a współorganizatorami Fitness Club Puls z Wałcza oraz Paweł Łakomy.

k

zdjęcia: AktywnePomorze24

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone