Zamknij

Wojskowo, kolorowo i muzycznie

17:49, 28.08.2018 | k
REKLAMA
Skomentuj

Tak pożegnano tegoroczne lato w Wałczu. Impreza odbyła się na promenadzie nad jeziorem Raduń.

25 sierpnia swoje święto obchodziła 1 Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu. Uroczystość była okazją do wręczenia sztandaru, ufundowanego przez Stowarzyszenie Społecznego Komitetu Fundatorów Sztandaru, na czele którego stanęli burmistrz Bogusława Towalewska oraz starosta Bogdan Wankiewicz. Komendantowi 1 RBLog płk. Cezaremu Balewskiemu sztandar wręczył gen. dyw. Dariusz Łukowski. W dalszej części uroczystego apelu odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń resortowych przez oraz przyznanie pamiątkowych ryngrafów.

W części nieoficjalnej uroczystości zaprezentował się pluton rozpoznawczy z 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego, odbyła się także defilada kompanii honorowej oraz pododdziałów. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa Marynarki Wojennej ze Świnoujścia. Na zakończenie tej części dnia z koncertem wystąpił Zespół Wokalny Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera” z Gdyni.

Później, również na promenadzie mieszkańcy Wałcza (i nie tylko) pożegnali lato na imprezie zorganizowanej przez ratusz i Wałeckie Centrum Kultury. Zaczęło się kolorowo od święta kolorów holi, czyli obrzucania się kolorowymi proszkami. Była to atrakcja nie tylko dla najmłodszych uczestników, obsypane barwnymi proszkami osoby można było spotkać na ulicach jeszcze wieczorem. Dla najmłodszych były zamki dmuchane, trampoliny oraz stoiska pełne zabawek. Nie mogło zabraknąć kramów z napojami i różnorodnymi potrawami, w tym m.in. oscypkami z okolic Żywca.

Wieczorem na scenie wystąpił zespół „Strachy na lachy”. Chociaż zespół pochodzi z Piły, był to ich pierwszy koncert w Wałczu, ale - jak po koncercie przyznali muzycy - był to bardzo udany występ. Rozśpiewanej publiczności nie przeraziła nawet deszczowa pogoda. Po „Strachach...” na scenie pojawił się Happysad, który został również bardzo entuzjastycznie przyjęty przez jeszcze liczniejszą publiczność.

- Myślę, że tegoroczna impreza należy do bardzo udanych. Mnóstwo atrakcji, frekwencja na koncertach fantastyczna, a publiczność bawiła się, i śpiewała, doskonale - podsumowuje Barbara Radkiewicz z Wałeckiego Centrum Kultury.

k

(k)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone