Zamknij

Kierowca pod wpływem narkotyków. Policjanci ujawnili ponad 73 gramy amfetaminy

14:21, 31.08.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu wałeckiego, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Do zatrzymania doszło  w trakcie kontroli drogowej. Podejrzany trafił już do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe volvo, które prowadził mieszkaniec powiatu wałeckiego.

- Mężczyzna nerwowo się zachowywał, co zwróciło uwagę funkcjonariuszy - mówi mł. asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu. - W trakcie przeszukania pojazdu okazało się, że w schowku znajdują się substancje psychotropowe w postaci amfetaminy o łącznej masie 73,870 gramów. 29-latek został zatrzymany. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że prowadził on pojazd będąc pod działaniem narkotyków.

Tego samego dnia policjanci przeszukali także miejsce zamieszkania podejrzanego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29-latkowi zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał oraz zarzut prowadzenia pojazdu  na drodze publicznej będąc pod wpływem środka odurzającego.  Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat. Dzisiaj (31 sierpnia) sędzia sądu w Wałczu postanowił wobec podejrzanego zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone