Zamknij

Polska rodziną silna

08:55, 10.09.2018 | z
REKLAMA
Skomentuj

Pod takim hasłem 9 września w Wałczu odbył się piąty Marsz dla Życia i Rodziny, który po raz kolejny zakończył się piknikiem rodzinnym z mnóstwem bezpłatnych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele pw. św. Antoniego, po której uczestnicy, przy dźwiękach muzyki, ulicami miasta przemaszerowali na plac przed Wałeckim Centrum Kultury. Tam zorganizowano festyn rodzinny z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Były m.in. zabawy integracyjne, konkursy, pokazy sprzętu wojskowego, stoisko medyczne, na którym można było np. zmierzyć poziom cukru we krwi, zamki dmuchane, eurobungee i wata cukrowa.

Odbyły się także koncerty. Najpierw wystąpiła wałczanka Dominika Ptak z bratem Damianem, później zespół muzyki chrześcijańskiej New Day.

- Idziemy za wartościami, które są nam bliskie, czyli za rodziną, za życiem, za małżeństwami, za pomocą ludziom starszym i potrzebującym - opowiada prezes Stowarzyszenia Familia et Miraculum Vitae Łukasz Podgórski. - Przygotowania do marszu rozpoczęliśmy już w ubiegłym tygodniu wernisażem wystawy „Europa w rodzinie. Ziemiaństwo polskie w XX wieku”, zorganizowaną przez Instytut Pamięci Narodowej i Polskie Towarzystwo Ziemiaństwa Polskiego. Cieszymy się, że wydarzenie się rozwija i że przyjeżdżają do nas ludzie spoza Wałcza. Miło nam gościć mieszkańców gminy Wałcz i całego powiatu wałeckiego.

Stowarzyszenia Familia et Miraculum Vitae zarejestrowane w KRS zostało rok temu. Jego celem jest m.in. organizacja i rozwijanie Marszów dla Życia i Rodziny. Stowarzyszenie jest organizacją non profit.

z

(z)
REKLAMA

Komentarze (2)

kriskris

7 0

Piękna inicjatywa. 09:33, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

robirobi

4 0

Łukasz tak trzymaj 16:18, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone