Zamknij

Brawo asp. szt. Artur Prendecki!

14:31, 09.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy asp. szt. Artur Prendecki w swojej służbie zdarzenia drogowe ma na co dzień. Teraz pomagał ofiarom wypadku drogowego  poza służbą.

- Policjant wracał nad ranem od swojej rodziny, kiedy przejeżdżając przez Gostomię zauważył na drodze rozbity pojazd marki renault trafic - opowiada mł. asp. Beata Budzyń z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. - Ranny pasażer wyszedł z pojazdu o własnych siłach, a nieprzytomny kierowca z krwawiącą raną został zakleszczony w pojeździe.

Funkcjonariusz zakładając opatrunek zatamował krwotok. Na miejsce zdarzenia przyjechał zespół pogotowia ratunkowego wezwany wcześniej przez policjanta oraz strażacy, którzy uwolnili kierowcę. Pasażer i kierowca zostali przetransportowani do szpitala.

Kierowca osobówki odniósł obrażenia głowy, a jego pasażer w wyniku wypadku miał połamane żebra. Jak się później okazało, trzydziestokilkuletni kierowca jadąc z terenu kraju zasnął za kierownicą busa i uderzył w tył jadącego przed nim ciągnika  rolniczego. Kierowcy ciągnika nic się nie stało. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Artur Prendecki w trakcie pełnienia służby w drogówce był kilkakrotnym zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”.

- Jest wzorem dla policjantów - podkreśla B. Budzyń. 

Asp. szt. Artur Prendecki od 22 lat jest policjantem wałeckiej drogówki. W marcu br. został naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego.

Oprac. mk

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (1)

WitekWitek

3 1

Szkoda, że wzorem nie świecą inni na komendzie, zwłaszcza skorumpowana kadra dowodząca. Czas żeby ktoś się tym zajął. 22:53, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone