Zamknij

OŚWIADCZENIE STAROSTY WAŁECKIEGO

09:31, 19.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Szanowni Państwo, mieszkańcy Powiatu Wałeckiego.

W dniu 16 listopada br. upływa kolejna już V kadencja samorządu powiatowego  w Wałczu.

Upływ kadencji i wyznaczony termin wyborów samorządowych – w każdym systemie demokratycznym – oznaczają kampanię wyborczą, jest to także czas podsumowań i refleksji, zastanowienia się nad tym, co było dobre, a co należałoby poprawić, co chcemy zrealizować w przyszłości.

Jako mieszkańcy Powiatu tworzymy społeczność obywatelską, dlatego szczególnie istotne jest, aby wszelkiego rodzaju działania podejmowane przez samorząd powiatowy realizowały nadrzędny cel – dobro mieszkańców.

Jestem samorządowcem od wielu lat, znam mechanizmy funkcjonowania samorządu, żyjemy jednak w realnym świecie, w którym kwestie budżetowe i źródła finansowania podejmowanych działań nabrały nadrzędnego charakteru.

Nawet najlepsze plany, programy i zamierzenia nie ziszczą się bez jasnego wskazania – kto, co i za ile.

 Dlatego zawsze opowiadałem się za kampanią wyborczą o pozytywnym przesłaniu,  a nie sprowadzaniu jej do kilku czy kilkunastu haseł wyborczych, zgrabnie przedstawionych   w folderach wyborczych.

Tymczasem w obiegu publicznym, w oczywistej bliskości terminu wyborów samorządowych, pojawiła się ulotka o wyborczym charakterze z tytułem:

BOGDAN WANKIEWICZ

Głosujcie na mnie …, będę dalej marnował Wasze pieniądze!!!

sygnowana podpisem „Jacek Bródka”.

Pan Jacek Bródka jest przedsiębiorcą z branży rolnej prowadzącym działalność rolniczą na terenie powiatu wałeckiego, a konkretnie gospodarstwo rolne w miejscowości Załom, z siedzibą w Poznaniu.

            Od wielu miesięcy z prowadzoną działalnością związany jest jeden zasadniczy   i podstawowy problem -  ruch pojazdów samochodowych obsługujących gospodarstwo rolne.

Nie jest to problem błahy, gdyż stał się przedmiotem skarg, wniosków, interwencji, petycji, jak również problemem społecznym istotnym dla mieszkańców miejscowości Załom z powodu uciążliwości, jaką taki natężony ruch wywołuje.

            Zmiana stałej organizacji ruchu na drodze powiatowej nr 2305Z Człopa-Załom poprzez ograniczenie korzystania z niej pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej (obejmującej ciężar pojazdu i ładunek) powyżej 16 ton była w pełni uzasadniona, wydana została w oparciu o obowiązujące przepisy prawa o ruchu drogowym, opatrzona została pozytywną opinią komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego, stanowiła odpowiedź na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa komunikacyjnego mieszkańców, a także miała na celu ochronę tej drogi jako mienia powiatu przed jego dalszą degradacją.

            Zastanawiające jest w tej sprawie jedno, że prywatny przedsiębiorca z innego województwa próbuje wpływać na wynik wyborów w powiecie wałeckim, tylko i wyłącznie dla osiągnięcia własnej korzyści majątkowej, próbuje za pośrednictwem zmanipulowanej ulotki wpływać na Państwa decyzje jako wyborców Naszego Powiatu. 

Każda działalność gospodarcza stanowi ryzyko przedsiębiorcy, i Pan Jacek Bródka powinien być tego w pełni świadomy. Nie wystarczy w ulotce zawrzeć stwierdzenia, że jest się jednym z utytułowanych rolników RP, obowiązek przestrzegania prawa i przyjętych zasad współżycia społecznego dotyczy wszystkich bez wyjątku.

 Panu Jackowi Bródce nie przysługują jakieś szczególne przywileje, tylko z tej racji że prowadzi gospodarstwo rolne i jest rodowitym poznaniakiem, czemu daje wyraz  w każdym miejscu i przy każdej okazji.

A wykazane na końcu 150.000 zł to są właśnie zobowiązania Pana Jacka Bródki wobec innych przedsiębiorców świadczących usługi na jego rzecz, którymi próbuje bezpodstawnie obciążyć Powiat Wałecki, a więc również Państwa.      

Wałcz, dnia 18 października 2018 r.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (25)

JaJa

16 10

Urzędasy napychający własne kieszenie i załatwiąjacy interesy przy ogóreczku. Wręczają sobie nagrody za publiczne pieniądze. To jest dopiero trwonienie publicznych pieniędy. Stowarzyszenia prowadzone przez skorumpowanych oszustów, byleby jeszcze coś *%#)!& 15:50, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jacek BródkaJacek Bródka

19 17

DEPRAWACJA WŁADZĄ
Powszechną opinią jest, że urzędującemu kandydatowi jest łatwiej wygrać wybory. Ma aparat urzędniczy i media, których może użyć w kampanii. Niestety im więcej władzy zdobywają rządzący tym bardziej się deprawują a temu zawsze towarzyszy nienawiść do osób, które przeszkadzają mu w konsumowaniu zdobyczy. Tak dzieje się właśnie w Wałczu. Bogdan Wankiewicz dawno zapomniał o tym, że stanowisko starosty to nieustanna służba, również przedsiębiorcom (nawet jeśli pochodzą z Poznania), którzy zdecydowali się zainwestować w powiecie wałeckim. Nie oczekujemy z żoną szczególnych względów. Jesteśmy uczciwymi przedsiębiorcami i oczekujemy poważnego traktowania.
Czyż przedsiębiorca, który nieprzerwanie od 13 lat uprawia ziemię, płaci podatek i daje zatrudnienie mieszkańcom powiatu nie ma prawa głosu???
Oczywiście ,że ma. Niestety nikt przed nami nie odważył się mówić o nieprawidłowościach czy zaniechaniach w pracy starosty głośno. Co więcej podpisać się pod artykułem z imienia i nazwiska.
Samorządowcy z powiatu wypracowali sobie styl ZARZĄDZANIE PRZEZ ZASTRASZANIE.
Reakcja Wankiewicza była dla nas mało zaskakująca ? Ja go zniszczę - tego Bródkę!!? Bardzo typowe zachowanie dla konfidentów minionej epoki.
Może gdyby Wankiewicz zaryzykował w życiu choćby 1 złotówkę własnych pieniędzy w budowę firmy , nauczyłby się odpowiedzialności. Tymczasem łatwo wydaje się nieswoje pieniądze i podejmuje decyzje za które nie ponosi się bezpośredniej odpowiedzialności.
Czeka nas proces, nasi prawnicy są gotowi. Czy będzie miał tyle honoru, aby zapłacić za prawnika?? Zapewne sięgnie do Państwa kieszeni, aby bronić ?swoich dóbr osobistych? Na pewno poinformujemy o tym Państwa.
TYMCZASEM JEST JESZCZE CZAS ABY DOKONAĆ DOBREGO WYBORU !!
Może czas odsunąć ze stanowiska kogoś kto marnuje Wasze pieniądze, aby mógł przypomnieć sobie jak podaje się piłki na zajęciach W-Fu
16:19, 19.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

asdasd

8 4

Facet skończ. W Człopie też latałeś, że niby burmistrz Ci drogę zamknął ale że ludziom niszczyć dojazd to nie wspomnisz. 19:37, 19.10.2018


MirekMirek

10 3

Bródka my mieszkańcy wiemy co z ciebie za cwaniaczek już dość problemów z tobą i twoja firmą przedsiębiorca się znalazł Wielki tylko słoma z butów wystaje 20:09, 19.10.2018


MajaMaja

9 2

Dla ciebie matołku Pan Wankiewicz! 21:06, 19.10.2018


Jacek BródkaJacek Bródka

7 11

https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/12719 16:24, 19.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ipnipn

10 0

I co bródka ty nawet czytać ze rozumieniem nie potrafisz podkreślę ci to "Zrezygnowano z opracowywania kandydata i zdjęto z ewidencji w dniu 06.04.1990 z powodu "nieprzydatności". Materiały złożono w archiwum Wydz. "C" 21:29, 19.10.2018


PowiatowyPowiatowy

12 8

Ten Bródka to wszędzie mąci, najpierw w Człopie teraz tu, gościu wrzuć na luz. 19:36, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MirkaMirka

13 7

Panie Bródka skończ Pan wstydu oszczędź. Z utęsknieniem czekam kiedy odpowiesz przed sądem za te paszkwile i mam nadzieję że już więcej nie będziemy musieli oglądać takiego poznańskiego buffona w naszej pięknej miejscowości zniszczonej przez twój ciężki sprzęt!!!! 20:14, 19.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

adsads

5 0

Niestety, u nas jest *%#)!& postrzeganie, że jak ktoś ma firmę to jest lepszy. 10:01, 20.10.2018


OlekOlek

13 8

Żałosny typ ten bródka do sądu z nim!!! Zniszczył drogę a teraz ma czelność takie bzdury pisać drogę odbuduj bródka Jak zapłaci kilka mln za nową drogę to może rozum wróci przedsiębiorca z bożej łaski 21:32, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rolnik sam w dolinieRolnik sam w dolinie

7 12

Osoby zainteresowane powinny za wszelką cenę dojść do porozumienia i rozwiązać konflikt polubownie. Mimo wszystko rozumiem Pana Bródkę, bo wioska jest wioską i to własnie tam prowadzi się działalność rolniczą. Koszt transportu 1 tony zboża czy kukurydzy 25-tonowym składem wynosi około 20 zł,natomiast transport tylko 5 ton samochodem dostawczym (samochód waży 10 ton + ładunek 5 ton) generuje 5 razy większe koszty - aż 100 zł za 1 tonę. W tym momencie cała sytuacja przestaje być zabawna, a radykalnie podwyższone koszty powodują, że produkcja staje się nieopłacalna zwłaszcza w tym roku, gdy plony są obniżone o 40-50 % z powodu suszy. Biorąc to pod uwagę rozumiem rolnika. Zastanówcie się Państwo przykładowo, że ktoś w miejscowości podobnych rozmiarów buduje za 5 mln zł zakład produkujący beton, który wozi się się 20-tonowymi gruszkami. W pewnym momencie urzędnik stawia na drodze dojazdowej do zakładu znak, że na tej trasie mogą jeździć tylko samochody o wadze do 10 ton. I co się dzieje w takim przypadku ? Inwestor podnosi ręce do góry i bankrutuje. Nasuwa się więc pytanie - czy to wszystko jest w porządku? Jako osoba związana z rolnictwem uważam, że ustawienie znaku było niesprawiedliwe i postawiło rolnika w bardzo trudnej sytuacji. Jednocześnie uważam również, że Pan Bródka podjął zbyt radykalne metody walki o swoje racje. Pozdrawiam. 22:56, 19.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

adsads

6 0

Powinny dojść do porozumienia ale Bródka uważa, że wszystko mu się należy, ponieważ ma firmę. 19:42, 20.10.2018


MartaMarta

15 8

Czyli mamy rozumieć, że starosta powinien liczyć się z rolnikiem czy też przedsiębiorcą a z zwykłymi mieszkańcami już nie ? My mieszkaliśmy i mieliśmy swoje domy jeszcze zanim Pan Bródka się do nas sprowadził. A nasze bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszych dzieci się już nie liczy bo jest rolnik z 300ha i kupą kasy to mu się wszystko należy nawet droga na wyłączność. A my to morda w kubeł 23:10, 19.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

adsads

9 1

Ma Pani rację Pani Marto. Słyszałem od mieszkańców Załomu, że mają dość tego gościa. Droga jest dla wszystkich zgadzam się, ale trzeba ją szanować a nie niszczyć jak ten facet. To, że ma firmę i 300ha nic nie znaczy i nie powinien być traktowany lepiej niż inni. 10:00, 20.10.2018


robertrobert

9 0

dokładnie ! burżuj się znalazł, jak taki cwany to niech wybuduje sobie drogę , a od wałeckiego starostwa i mieszkańców to kibic z dala niech się nie wpi...dala ! 10:19, 21.10.2018


zainteresowanyzainteresowany

6 2

Dzień dobry,
spór o drogę jest tylko częścią problemu?.
Sprawa jest zdecydowanie poważniejsza.
Pan Jacek Bródka wybudował we wsi Załom zakład przemysłowy (3.500 m2). Suszarnia, nie jest działalnością rolnicza tylko przemysłową. Do budynku suszarni, od października 2017 roku przywożony, a po procesie suszenia, odbierany jest produkt za pomocą 40 tonowych ciężarówek.
To czy droga nadaje się do przejazdu TIR-ów czy nie, inwestor zobowiązany jest dowiedzieć się na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę a nie po postawieniu budynku i rozpoczęciu działalności przemysłowej.
Budynek suszarni do dnia dzisiejszego nie uzyskał odbioru budowlanego. W praktyce oznacza to, że inwestor nie powinien wykonywać w nim żadnej działalności przemysłowej.

Pan Bródka swoją przygodę z rolnictwem rozpoczął od sadzenia orzechów włoskich, które pomimo tego, że rosły w ziemi kilka lat nigdy nie wydały żadnego owocu. Nie zdążyły! Zostały zaorane kiedy skończyły się dotacje unijne na orzechy.
Można zadać sobie pytanie: dlaczego rok później Pan Bródka dostaje gratulacje za znakomite wyniki produkcyjne? Na które powołuje się przy każdej możliwej okazji.

Zainteresowany
12:16, 22.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Małgorzata BródkaMałgorzata Bródka

1 2

W sieci nikt nie jest anonimowy. Obowiązuje RODO, a więc nie podam personaliów "zainteresowanego". Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę zanim postawiono znak B18, ale pomijając tę kwestie, to przyjąć należy,że zarządca drogi zna jej stan. W ubiegłym roku kukurydzę zbieraliśmy w grudniu szanowny "zainteresowany", a zostaliśmy nagrodzeni za zbiory facelii, którą zaczęliśmy uprawiać na tak dużą skalę jako pierwsi w Polsce.
W odpowiedzi do "zainteresowanego" "Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego fakt w słowa" Julian Tuwim 09:47, 23.10.2018


AniaAnia

4 0

Pyt. Czy ma pani zgodzę na użytkowanie nowo wybudowanego obiektu czy prowadzi pani działalność bez zgody i odbioru nowo wybudowanych obiektów? 11:07, 23.10.2018


AniaAnia

4 0

Czy informowaliście właściciela drogi i mieszkańców że zamierzacię tą drogą wozić tirami wasze produkty? Jeżeli tak to proszę takie informację opublikować Czy była zgoda starostwa na częstą eksploatację 40 t załadunkiem czy w ogóle była ta kwestia poruszona przed rozpoczęciem budowy suszarni i magazynów? Proszę takie warunki opublikować a nie wprowadzać opinie publicznej w błąd. 11:14, 23.10.2018


EwaEwa

6 4

Czyli facet robi sobie żarty z prawa a w dodatku uprawia paskudną politykę i myśli że ludzie dadzą się nabrać na jego sfabrykowane ulotki i kłamstwa 13:30, 22.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Małgorzata BródkaMałgorzata Bródka

6 3

Szanowni komentujący vel "szalona odwaga" , jesteście jak konfidenci donoszący na swoich sąsiadów, bez odwagi cywilnej ,która pozwoliłaby wam podać imię i nazwisko.Trudno komentować ten festiwal obelg i bzdur, ale przypomnę,że wnioskowaliśmy do zarządu dróg powiatowych o remont drogi już kilka lat zanim uzyskaliśmy niezbędne pozwolenia na budowę. Proszę nie komentujcie spraw o których nie macie pojęcia. Od lutego b.r. próbujemy porozumieć się ze starostwem, będąc gotowym do partycypowania w kosztach remontu drogi. Niestety z pozycji krzesła urzędnika, świat wygląda inaczej. Dziwne jest tylko ,że przeładowane samochody wywożące drewno z lasu 3,4 dziennie, przejeżdżające przez Załom nikomu nie przeszkadzają a już na pewno nie "niszczą drogi". Nie oczekiwaliśmy cudów, ale zainteresowania problemem. Teraz spuentuję to tak : "Niech mówią co chcą, byleby nie przekręcali nazwiska" 16:21, 22.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AaAa

5 0

Pani chyba jest oderwana od rzeczywistości opluwacie starostę wypisujecię kłamstwa ,obrażacie ludzi od konfidentów łamiecie prawo , utrudniacie ludziom normalne funkcjonowanie chciałbym przypomnieć pani że ponad 200os podpisało się pod petycją do starosty aby pomógł ludziom z takimi hrabiostwem jak wy co im się wydaje że jak trochę kasy mają to im wszystko wolno 19:35, 22.10.2018


Małgorzata BródkaMałgorzata Bródka

5 5

A propos postawienia znaku na drodze powiatowej nr 2305. Wskazany znak drogowy został posadowiony w dniu 8 lutego 2018 r. Zakwestionowaliśmy podstawy proceduralne działania Starosty, polegającego m.in. na zatwierdzeniu posadowienia tego znaku przy braku uwzględnienia koniecznych, określonych prawem, terminów. Wskazywane zarzuty powodować powinny bezwzględną nieważność dokonanej w ten sposób zmiany organizacji ruchu. Zarzuty te stały się następnie podstawą wszczętych przez nas postępowań sądowych. Powyższe, nieuprawnione (we wskazanym powyżej zakresie) działania Starosty spowodowały wystąpienie szkody po naszej stronie. Wskazane koszty (wobec kontrahentów) są wyłącznie kosztami wynikłymi z braku realizacji przez zarządcę tej drogi powiatowej jego obowiązków wynikających z przepisów prawa.
16:31, 22.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AlaAla

5 1

Ja mam tylko nadzieję że starosta wam nie odpuści i za te paszkwile i świństwa oraz podszywanie się na ulotce za starostę odpowiecie przed sądem . Druga sprawa podobno widziano kogoś jak rozrzucał z samochodu na chodnik te wasze sfabrykowane ulotki a w dodatku była sobota i cisza wyborcza. 19:42, 22.10.2018


REKLAMA
© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone