Zamknij

Dwieście lat, Pani Regino

16:51, 04.12.2018 | k
REKLAMA
Skomentuj

2 grudnia setne urodziny obchodziła mieszkanka Wałcza Regina Falak-Borek. Jubilatkę odwiedzili burmistrz Maciej Żebrowski i naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich wałeckiego Urzędu Miasta Lilla Możejko.

Regina Falak-Borek  urodziła się 2 grudnia 1918 r. w Izbicy, małej miejscowości niedaleko Warszawy, gdzie spędziła dzieciństwo oraz lata młodości, aż do wybuchu II wojny światowej. W czasie wojny  wraz ze swoim małym synkiem  wywieziona została do obozu pracy na terenie Niemiec. Powojenne losy przywiodły ją wraz z rodziną do Wałcza. Tu osiedliła się na stale  i wiodła dalsze życie  w gronie najbliższych i przyjaciół, których zawsze  darzyła życzliwością i obdarzała bezinteresowną pomocą. Całą swoją karierę zawodową związała ze Szkołą Podstawową Nr 1 w Wałczu, gdzie pracowała do emerytury pracowała jako woźna i kucharka. Jubilatka urodziła 4 dzieci. Doczekała się 8 wnuków, 13 prawnuków i 3 praprawnuków.

Burmistrz M. Żebrowski wręczył Jubilatce kwiaty i koszyk ze słodyczami oraz odczytał i przekazał list gratulacyjny podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Oprac. z, fot. UM

(k)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

SiarraSiarra

4 0

Brawo 08:44, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone