Zamknij

Społeczna lodówka wkrótce w Wałczu

17:37, 09.01.2019 | z
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki inicjatywie działaczki społecznej Darii Puszki i wsparciu władz miasta 19 stycznia na wałeckim targowisku pojawi się Społeczna lodówka 

To ogólnopolska akcja, która świetnie sprawdziła się w dużych miastach. D. Puszka podpatrzyła pomysł w sąsiedniej Pile. Od razu pomyślała, że w Wałczu taka lodówka też musi się pojawić.

- Najpierw skontaktowałam się z osobą, która doprowadziła do umieszczenia lodówki w Pile i wypytałam o szczegóły. Bogatsza o tę wiedzę i wszelkie wymogi, które należy spełnić, skontaktowałam się z wrocławską firmą, która takie lodówki stawia. Okazało się, że nie ma przeciwwskazań - opowiada. - Dzięki wsparciu przewodniczącego Rady Miejskiej w Wałczu Pawła Łakomego, burmistrza Macieja Żebrowskiego i dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej Piotra Borowca udało się uzgodnić wszystkie szczegóły.

Ustalono, że lodówka  będzie się mieścić na wałeckim ryneczku, ZGK zadba o podłączenie prądu i zadaszenie. Z kolei Daria Puszka z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia Ludzie Ludziom zajmą się regularnymi kontrolami świeżości umieszczanych w chłodni produktów.

W Społecznej lodówce należy umieszczać wyłącznie świeże potrawy z wypisaną na opakowaniu datą przydatności do spożycia. Kiedy produkt trafi do lodówki, musi być zdatny do spożycia jeszcze przynajmniej przez dobę. Z lodówki można korzystać przez całą dobę. 

D. Puszka rozmawiała też z burmistrzem M. Żebrowskim o stworzeniu miejsca, w którym będzie można dzielić się ciepłą odzieżą. 

(z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

TomekTomek

3 1

Brawo Pani Dario!
Wspaniała inicjatywa! 10:06, 14.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone