Zamknij

Ostrowiec jest eko

08:58, 05.03.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Czyny społeczne to relikt poprzedniego ustroju? Nie w Ostrowcu, miejscowości w gminie Wałcz, gdzie po raz kolejny tutejsi mieszkańcy zakasali rękawy i wysprzątali swoją wieś i okolice.

W akcji sprzątania, która odbyła się w minioną sobotę (2 bm.) pod hasłem. „Dzień dla Ostrowca”, udział wzięło ok. 30 osób.

- Zwykle sprzątamy z okazji Dnia Ziemi (22 kwietnia), jednak ilość śmieci pozostawionych przez naszych „kochanych darczyńców” zmobilizowała nas do zorganizowania akcji nieco szybciej - wyjaśnia Marek Kapecki, sołtys i jednocześnie radny Rady Gminy Wałcz. - Największa ilość śmieci zebrana została na drodze prowadzącej w kierunku Wałcza po byłym torowisku. Sprzątanie trwało kilka godzin. Mieszkańcy zadbali również o plac rekreacyjno-sportowy, gdzie podcięli gałęzie i wygrabili liście. Wśród odpadów przeważały szklane i plastikowe butelki, puszki, opony, części samochodowe i porcelanowe izolatory elektryczne. Łącznie zebrano ok. 50 (!) worków śmieci.

Po zakończeniu akcji była wspólna integracja ognisku.

- Cieszę się, że mieszkańcy Ostrowca przychodzą na takie akcje ze swoimi dziećmi i pokazują, że warto dbać o nasz mały skrawek świata - nie kryje zadowolenia M. Kapecki. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w sprzątaniu.

mk

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

MarychaMarycha

7 2

Brawo Mieszkańcy Ostrowca! To przykład dla innych. 07:08, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone