Zamknij

Draka o Drako

11:16, 13.03.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W mediach społecznościowych zawrzało. Przez wpis dotyczący przesunięcia terminu regat smoczych łodzi i anulowanie zamówienia ofertowego na gastronomię internauci orzekli, że Festiwal Dwóch Jezior… się  nie odbędzie. - To wierutna bzdura - zapewniają organizatorzy. - Jesteśmy w trakcie przygotowań tej edycji i już myślimy o kolejnych, bo to impreza z ogromnym potencjałem, w którą chcemy i będziemy inwestować.

Zaczęło się od unieważnienia zapytania ofertowego na organizację gastronomii przez dyrektora Wałeckiego Centrum Kultury Macieja Łukaszewicza.

- Zapytania ogłosiliśmy wzorując się na tych z poprzedniego roku, nie zwróciliśmy jednak uwagi na zapis, który nie określał precyzyjnie, czy oferenci powinni podawać kwoty netto czy brutto, co jest przecież niezwykle istotne i zadecydowało o unieważnieniu zapytań. Zapytanie zostanie poprawione i zamieszczone ponownie - wyjaśnia. - Festiwal się odbędzie, przygotowania są bardzo zaawansowane, zawsze było dużo atrakcji, teraz będzie ich jeszcze więcej. Mało tego, już myślimy o przyszłorocznej edycji, mamy wiele pomysłów nie na rok, dwa, a na pięć lat.

Na facebookowym profilu Stowarzyszenia Miłośników Wody Drako (w poprzednich latach odpowiedzialnego za organizację i przeprowadzenie regat smoczych łodzi) pojawiła się informacja o tym, że organizatorzy festiwalu telefonicznie poinformowali Drako o zmianie terminu regat z soboty na niedzielę. Prezes Anna Freimut wyjaśnia, że można je przeprowadzić wyłącznie w sobotę, ponieważ zawodnicy przyjeżdżają z całej Polski, a nawet zagranicy, zawody trwają do wieczora, co uniemożliwi zawodnikom powrót do domu i obowiązków służbowych na czas. Wpis był początkiem niemal zbiorowej histerii. Internauci pisali, że F2J się „zwija”, że to wszystko dlatego, że mieszkańcy nie chcieli w Wałczu PiS-u, to teraz mają za swoje (!) i że właściwie to regaty smoczych łodzi były największą atrakcją festiwalu.

Anna Freimut zwraca uwagę, że od początku stowarzyszenie brało udział w organizacji zawodów, że dzięki ich zaangażowaniu regaty bardzo się przez te lata rozwinęły, w ubiegłym roku wzięło w nich udział 410 zawodników we wszystkich kategoriach. W organizację zaangażowało się także 20 wolontariuszy ze środowiska SMW Drako. A. Freimut ma żal do organizatorów festiwalu, że nikt z nimi nie negocjował terminu,  ich odmowna odpowiedź została po prostu przyjęta.

- Boli traktowanie nas jak bardzo małego podmiotu niższej kategorii, z którym nawet nie warto rozmawiać twarzą w twarz . Przykro nam niezmiernie, że masa ludzi przez taką decyzję nie będzie mogła uczestniczyć w sobotnich regatach - mówi A. Freimut. - To boli, że przez taką jednostronną decyzję zawodnicy z klubów, które zapraszaliśmy już w zeszłym roku też muszą wykreślić ten termin ze swojego kalendarza niemal w ostatniej chwili. Boli, że burmistrz Maciej Żebrowski , który zaznacza, że jest otwarty na dialog, sprytnie unikał odpowiedzi na zadawane przez nas pytania w ostatniej transmisji na żywo, która odbywała się na FB w nawiązaniu do jego 100 dni rządów.

A. Freimut zwraca ponadto uwagę, że na nieobecności Drako podczas Festiwalu Dwóch Jezior zależało przewodniczącemu Rady Miejskiej Pawłowi Łakomemu, który też jest związany ze sportami wodnymi.

- W związku z rezygnacją organizacji regat smoczych łodzi podczas festiwalu przez stowarzyszenie Drako, komitet organizacyjny wraz z burmistrzem zwrócili się z pytaniem do klubów kajakowych o pomoc przy organizacji regat - mówi P. Łakomy. - Kluby WTS Orzeł i UKS Victoria przyjęły propozycję. Dla tych klubów nie stanowi różnicy czy regaty mają się odbyć w sobotę, czy niedzielę. Jako środowisko kajakowe chcemy popularyzować sporty wiosłowe. Mamy nadzieję, że Drako przemyśli swoją decyzję i również włączy się w organizację regat.

Regaty smoczych łodzi odbędą się, ale wygląda na to, że bez Drako. Zaplanowano kilkanaście kategorii, m.in.. dzieci, młodzieży, służb mundurowych, samorządowców, firm i dzikich drużyn.

- Liczymy, że we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji rozpoczniemy szkolenie dzieci i młodzieży w dwóch nowych dyscyplinach, czyli smocze łodzie i SUP Race. Stąd nasze zaangażowanie - informuje P. Łakomy.

Dyrektor M. Łukaszewicz zaznacza, że nie zajmuje się częścią sportową, ale z informacji, które przekazali mu pozostali organizatorzy, wynika, że brak stowarzyszenia Drako podczas regat wynika wyłącznie z ich braku elastyczności.

- Program jest bardzo bogaty, w tworzeniu harmonogramu imprezy uczestniczą przedstawiciele wielu klubów, organizacji i stowarzyszeń, dlatego naprawdę trudną rzeczą jest przeprowadzenie wszystkiego tak, żeby wszystko wszystkim odpowiadało. Również liczę, że Drako jeszcze zmieni swoją decyzję - podsumowuje.

Z. Błaszczyk-Koniecko

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (18)

tubylectubylec

14 5

k....a czy w tym kraju wszystko musi się rozwalać przez *%#)!& ambicje czyj chleb lepszy opanujcie się to nie warszawa 13:03, 13.03.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

DicDic

10 4

zachciało się zmiany na Po Ko
to pokazują o co im idzie brakuje jeszcze kart lgbt + 13:07, 14.03.2019


ProzakProzak

5 4

Dic
oj nie poprawny tyyyy , to ty młodzieży chcesz "świadomości" odmówić ? Jewropa się rozwija , idzie prężnie do przodu , w związkach homoseksualnych rodzi się podobno więcej dzieci niż w innych (według pani Profesor Moniki Płatek) a to w końcu nie byle kto , człowiek uczony , pani Profesor , profesorka czy jak tam to ma się nazywać to coś uczone .
Ty młodzieży dostępu do edukacji chcesz bronić ? I jak takie dziecko potem pojedzie na wspaniały zachód i nie będzie wiedziało czy to cudo stojące przed nim to lubi to robić ze zwierzętami na przykład . No *%#)!& będzie , wstyd na całą Jewropę . Do dziecka zaraz nie będzie można powiedzieć chłopczyku/dziewczynko , bo się obrazi , może ono jeszcze nie zadecydowało kim jest ? Tak jak w postępowej Wielkiej Brytanii gdzie nie wolno mówić tata/mama , bo to już jest dyskryminacja , jest Rodzic1/Rodzic2 (cyferki jeszcze podobno nie dyskryminują ale wszystko się może zdarzyć gdy w głowie jest nas.rane) . W Warshawiw chcą zlikwidować rondo Dmowskiego i zamiast tego ma być rondo legalnej aborcji czy coś w tym stylu , Warshawiw idzie z postępem . A ty tu chcesz nasz Wałcz w zatęchłym zaścianku zostawić ? Może ty jeszcze ubogacenia kulturowego od muzułmanów nie chcesz ? Średniowieczna gni.do ? A widzisz , ja też jestem taką gnid.ą , nacjonalistą a skoro tak to dla bystrzaków kodomickich i faszystą i wszystkim co najgorsze . Słowem , coraz mniej nas "Polaków" jak u Barei , w koło coraz więcej takich co tylko mówią po polsku no ale jak powiedział najwspanialszy w historii premier Tusk "polskość to nienormalność" . Pozdrawiam : )

A wy Jewropejskie kochasie i inni umysłowi inwalidzi , puknijta się w te wasze nowoczesne , postępowe łby . Was nie pozdrawiam . 00:44, 15.03.2019


DicDic

3 1

Dzięki Prozak
Może i jestem niepoprawny, a zarazem daleki jestem za ograniczeniem dostępu do wiedzy
komukolwiek i jakiejkolwiek ale wprowadzenie indoktrynacji seksualnej w edukacji dzieci to chyba nie to. Myślę ,że rodzice lepiej wiedzą jak przekazać dzieciom -młodzieży wiedzę w różnej materii /też tej seksualnej/ w zależności od : wieku, rozwoju,itd. a nie latarnicy lgbt+.
W tym skrócie najbardziej intryguje mnie / + / czy to nie jeszcze inne " orientacje seksualne"
np . pedofile chociaż to nie jest orientacja seksualna. 11:07, 15.03.2019


DicDic

2 1

Prozak
Pozdrawiam :) 11:09, 15.03.2019


józekjózek

14 20

P. burmistrz wygrał wybory z ogromną przewagą , pozwólmy zatem na rządzenie . F2J odbędzie się czy wystąpi w nim Drako czy nie . 13:19, 13.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

DicDic

11 4

wygrał a czy mówił ze taki cyrk będzie ?
a pan z WCK nie może być bardziej elastyczny 13:10, 14.03.2019


LechLech

0 3

Wygral bo mial wygrac.Gdzie Wy zyjecie ludzie.Nic nie pojmujecie i tak doslownie jest tez z tym wszystkim co zachodzi teraz.Wszystko bylo zaplanowane odgornie a wy dalej zyjecie naiwnoscia 12:04, 19.03.2019


irekirek

14 21

nie do przyjęcia jest fakt, że derako usiłuje narzucić swoje warunki włodarzom miasta i jeszcze sieje zamęt ! nikt nikogo nie zmusza do udziału w Festiwalu, a jak ktoś chce to musi się dostosować - logiczne i oczywiste 13:42, 13.03.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kojotkojot

9 7

żeby być włodarzem miasta to trzeba to "czuć" a jak się ma brak kompetencji to jest co jest
bałagan i tyle ; a z tą logiką , chyba nie bardzo , bo kto i co od kogo chce ?/ bo władza każe/ 15:38, 14.03.2019


AnitaAnita

0 1

PROPONUJE abys sam sie tam swwietnie bawil 11:56, 19.03.2019


PolkaPolka

15 19

Dokładnie rządzi organizator i każdy musi być elastyczny dostosować. Się do sytuacji.nikt nie ma na nic monopolu .brawo organizatorzy a jak drako się dostosuje miejsce napewno się znajdzie 13:54, 13.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnaPAnaP

7 0

Czyli co będzie atrakcją w sobote? 19:11, 13.03.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Wóz bojowyWóz bojowy

16 5

Jak to co? Sortowanie śmieci na czas! ;) 22:38, 13.03.2019


ProzakProzak

13 8

Albo zabawa w "nie rozjedź przechodnia na słabo oświetlonym przejściu" , też może być dobre . 23:50, 13.03.2019


rokrok

7 9

a może rozdawanie kart lgbt+ 13:36, 14.03.2019


kojotkojot

14 10

DRAKO nie dajcie sobą pomiatać /do tej pory wszystko organizowaliście i było ok !/
nowa zmiana PoKo chce uległości i bezwzględnego podporządkowania
na plecach innych i z kieszeni innych /opłata za śmieci/ 13:44, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

loklok

5 3

organizator : a kto to jest ,wszyscy powołują się na niego, to konkretnie proszę napisać kto to jest lub co to za podmiot bo się zgubiłem? 14:45, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone