Zamknij

Milion dla PWSZ

15:38, 19.03.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu otrzymała milion złotych z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości.

Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości jest elementem Konstytucji dla Nauki. To nagroda dla najlepszych uczelni zawodowych, zostanie przeznaczona na wsparcie jakości kształcenia, czyli wyposażenie i doposażenie laboratoriów, kupno profesjonalnego sprzętu komputerowego, szkolenie studentów, wykładowców i pracowników administracji. Co ważne, na przyznanie tych pieniędzy miało wpływ wiele czynników, przede wszystkim wyniki monitoringu Ekonomicznych Losów Absolwentów. Ministerstwo sprawdziło, w jakim czasie absolwent zaczyna aktywność zawodową i jakie są jego zarobki. Bardzo istotna była również pozytywna ocena jakości kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej z ostatnich 6 lat.

W ubiegłym roku PWSZ znalazła się na siódmym miejscu w rankingu uczelni ubiegających się o wsparcie w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości, w tym roku uczelnia awansowała już na miejsce trzecie.

- Każdego roku maksymalnie 15 uczelni wyższych może uzyskać wsparcie w ramach DID i to, co należy podkreślić, jest to 15 uczelni, które pochwalić się mogą sukcesami, jeśli chodzi o ekonomiczne losy absolwentów. Premia finansowa jest wypłacana w formie subwencji, co daje sporą elastyczność wydatkowania. Pieniądze muszą być przeznaczone na podniesienie jakości kształcenia, ale jeśli chodzi o konkretne cele, jest tu duża dowolność - mówił prezes okręgu koszalińskiego Porozumienia Jarosława Gowina Jakub Pyżanowski. - Bardzo się cieszę, że mogę tutaj być. Przekazanie tak dobrych wiadomości to dla mnie wielka radość.

- Wydawało nam się, że ten pierwszy milion to kwota zawrotna, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i po znaczącym obcięciu kosztów okazało się, że nasze potrzeby przekraczają tę kwotę i wynoszą 1,1 mln zł  - mówił rektor PWSZ Dariusz Skalski. - Jesteśmy małą uczelnią, ale przed nami duże wyzwania i duże potrzeby. Chciałbym prosić o wsparcie u ministra Gowina o życzliwe podejście do PWSZ w Wałczu. Już niedługo będę się zwracał z kolejnymi wnioskami inwestycyjnymi.

Gość obiecał przedstawić prośbę rektora D. Skalskiego ministrowi J. Gowinowi. O wsparcie dla powiatu i Wałcza prosili także starosta Bogdan Wankiewicz i burmistrz Maciej Żebrowski.

z

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

top 3 najczęściej czytane


REKLAMA

Komentarze (3)

jarojaro

10 5

Brawo !!! 17:29, 19.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mkmk

7 12

Tak. To dobry rząd 22:39, 19.03.2019


PatriotaPatriota

6 1

A jednak PiS realizuje konsekwentnie swoje obietnice . 22:13, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone