Zamknij

Jackson na cenzurowanym

12:09, 20.03.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tucznie (19 marca) najwięcej emocji wzbudził pomysł usunięcia stojącej w Tucznie figury Michael Jacksona. Po ostatnich doniesieniach na temat rzekomych pedofilskich skłonności gwiazdy muzyki pop niektórym mieszkańcom, jak i kilku radnym, nie odpowiada, aby upamiętniać w ich mieście podejrzanego o tego typu przestępstwo.

Figurę muzycznej ikony z inicjatywy Marka Gajzlera postawiono na działce gminnej w lipcu ubiegłego roku. Już w sierpniu nieznani sprawcy dokonali dewastacji, lecz po odrestaurowaniu w listopadzie figura stoi do tej pory. Po ujawnieniu afer jakoby Michael Jackson był pedofilem postument przestał niektórym się podobać. Podczas ostatniej sesji głos w tej sprawie zabrał - przyglądający się obradom - były już radny Mariusz Błażewicz.

- Od jakiegoś czasu stoi sobie jakaś wanna, a uważam, że powinna stać na działce prywatnej - wyłuszczył swój problem. - Dlatego w imieniu wielu mieszkańców pytam, czy można coś w tym fantem zrobić?

- Oczywiście mam wątpliwości czy osoba, wobec której są podejrzenia o pedofilię powinna stać na pomniku - mówił radny Marek Gajzler. - Wydaje się, że należy usunąć samą postać Michaela Jacksona, a należy się zastanowić czy pozostawić resztę instalacji. Jakby nie było, jest to jakaś atrakcja turystyczna w naszym mieście.

Wywiązała się dyskusja, a zabierający głos podkreślali, że taka samowola budowlana - jaką jest ta instalacja - może zainspirować inne osoby do postawienia bez pozwolenia na chodniku innych rzeźb czy pomników. Mówiono również o wrażliwości artystycznej, padały z jednej strony argumenty, że bardziej szokujące instalacje stawały w Nowym Jorku, a z drugiej, że Tuczno to nie Wielkie Jabłko. 

- Zawsze byłem przeciwny, aby wanna z figurką Michaela Jacksona stała na terenie gminy - stwierdził burmistrz Tuczna Krzysztof Hara. - Dla mnie nie jest to atrakcja turystyczna i nie widzę ściągających pod wannę tłumów.

- Po wysłuchaniu opinii rady postanowiłem, że figurę przeniosę na własną posesję - powiedział nazajutrz po sesji Marek Gajzler. - Do tej pory nikomu instalacje nie przeszkadzała, a obecnie zrobił się szum. Radni powinni zając się innymi, ważnymi sprawami. Kilkaset metrów dalej, na terenie nadleśnictwa stoi i niszczeje zabytkowa kapliczka. I jakoś nikogo to nie interesuje.

piotr, for. archiwum

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

top 3 najczęściej czytane


REKLAMA

Komentarze (4)

zwazwa

8 5

Mam nadzieje ze i filmy Polańskiego też 19:45, 20.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Loko Loko

4 6

To wam przeszkadza chociaż sami nie wiecie co i jak ale Biedroń i inne pedalstwo to już nie łącznie z lgbt 23:04, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mój nickMój nick

1 4

Mam nadzieje, że mój komentarz na temat tej gó*noburzy i pseudoartystycznego syfu będzie ostatni! 00:47, 24.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzasCzas

5 2

Czas najwyższy na zdjęcie z piedestału tego kogoś. Po pierwsze jego pedofilia była znana od dawna. A po drugie czy jeśli wstydził się bycia murzynen i zrobił się na białego,to czy czasem nie był rasistą ????? To takie luźne pytanie do tzw postępowców ???? 21:41, 24.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone