Zamknij

Z myślą o dzieciach

15:53, 12.05.2019 | k
Skomentuj
REKLAMA

Po raz trzeci Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zorganizowało Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Festyn z tej okazji odbył się 11 maja na placu przy Wałeckim Centrum Kultury i obfitował w atrakcje, przede wszystkim dla najmłodszych.

- Naszym celem jest promocja rodzicielstwa zastępczego. Na dzisiejszy festyn zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na fakt, że wciąż szukamy chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej - mówi dyrektor PCPR Bożena Terefenko. - W trakcie imprezy rozdajemy ulotki, rozmawiamy z ludźmi, przekazujemy informacje na temat rodzicielstwa zastępczego.

Na brak atrakcji nie mogli narzekać przede wszystkim najmłodsi. Dla nich przygotowano m.in. mnóstwo konkursów z nagrodami (były także konkursy dla dorosłych), zamki dmuchane, strzelnicę polową, malowanie twarzy czy owocowy poczęstunek. Zwieńczeniem imprezy była zabawa w pianie przygotowanej przez strażaków OSP Szwecja. Dorośli uczestnicy mogli m.in. skorzystać z porad kosmetyczki. Stowarzyszenie „Pojezierze Wałeckie” sprzedawało racuchy, a za zebrane w ten sposób pieniądze zostanie kupione wyposażenie sali zabaw na oddziale dziecięcym wałeckiego szpitala.

- Bycie rodziną zastępczą to bardzo odpowiedzialna decyzja, wiąże się z satysfakcją, ale przede wszystkim z ciężką pracą, bo dzieci umieszczane w pieczy zastępczej to dzieci z różnymi doświadczeniami życiowymi - mówi B. Terefenko.

Obecnie na terenie powiatu jest około 67 rodzin zastępczych spokrewnionych i zawodowych.

(k)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz