Zamknij

To nie tylko zawód, to powołanie

20:37, 18.05.2019 | kb
REKLAMA
Skomentuj

W maju swoje święto obchodzą pielęgniarki i położne. Dzięki inicjatywie pielęgniarki i radnej Haliny Kuch powiatowa uroczystość z tej okazji od kilku lat organizowana jest również w Wałczu. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej odbyły się 17 maja w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji i zgromadziły liczne grono pielęgniarek oraz gości.

- To święto osób wykonujących szczególny zawód, pielęgniarek i położnych. Chyba każdy z nas miał do czynienia z pielęgniarkami i wie jak trudny i wymagający jest to zawód - mówił otwierając uroczystość burmistrz Maciej Żebrowski.

Życzenia złożyli zaproszeni goście, a wśród nich m.in. samorządowcy, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki czy członek zarządu województwa Stanisław Wziątek.

- Niech każdy dzień waszej pracy zawodowej niesie odkrywanie waszego powołania i przesłania do tego zawodu. Myślę, że te pozytywne emocje, które towarzyszą wykonywaniu tej ciężkiej pracy, dają wam satysfakcję i przekonanie, że dokonaliście dobrego wyboru pracując w tym zawodzie - mówił sekretarz powiatu Zbigniew Wolny. - Ale pielęgniarka to nie tylko zawód, to powołanie, a nawet misja, zwłaszcza w kontekście zarobków.

- Oprócz wykonywania ciężkiej pracy jesteście panie i panowie niejednokrotnie powiernikami tego, czego nasi mieszkańcy innym nie powiedzą. To państwo dzielicie ich troski, z nimi rozmawiacie i wlewacie w ich serca optymizm. I za to wszystko serdecznie dziękujemy - dodał zastępca burmistrza Tuczna Janusz Bartczak.

Uroczystość jest okazją do nagrodzenia pielęgniarek i położnych. Nagrody starosty otrzymały I. Adamczyk, D. Jabłońska, M. Nicgórska, I. Leszczyńska, J. Lorek, D. Kęsek, H. Kuch. Wyróżnienia burmistrza Wałcza otrzymały B. Puchała, D. Różalska, I. Niewiarowska, E. Oćwieja, J. Marszał, J. Tunkiewicz, D. Sieja, B. Kosińska, M. Falgowska. Wójt gminy Wałcz wręczył nagrody M. Goszcz, M. Szadurskiej i D. Sokołowskiej, burmistrz Tuczna wyróżnił I. Adamcewicz i U. Flaszczyńską, burmistrz Człopy nagrodził E. Sobczak i E. Tymecką, a burmistrz Mirosławca U. Wolman, E. Musik, V. Ulicz-Cielepałę i A. Mikityszyn. Burmistrz Człopy Jerzy Bekker wręczył także pamiątkowe grawertony. Otrzymały je B. Puchała, D. Jabłońska, I. Adamczyk, I. Niewiarowska, M. Szadurska, J. Tunkiewicz, G. Mosiejczuk, B. Kosińska, M. Falgowska, H. Pańczyszyn, H .Kuch, I. Leszczyńska oraz B. Majchrzak. Dyrektor ZOL „Leśna Ustroń” w Tucznie nagrodził T. Perzyńską i I. Wardlak, a przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Pile Marcin Michlewicz uhonorował L. Durę, I. Bednarską, H. Piaskowską, E. Nidryk i G. Mosiejczuk.

Uroczystość uświetnił występ tancerzy Eweliny Kmiecik i Grzegorza Antosza ze szkoły tańca Astra Luna Wałcz oraz minirecital Dominiki i Damiana Ptaków.

(kb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

SzynkahamSzynkaham

11 2

A co z ledami w mieście przecież jesienią nic nie widać przy tych lampach sodowych
06:24, 19.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PielęgniarkaPielęgniarka

2 0

Dziękujemy za spotkanie ale czy z władz miasta musiało tylu przyjść aby się pokazać. Z innych gmin skromnie po jednej osobie.
06:21, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziaddziad

1 0

A kiedy poinformujecie spoleczenstwo o nielegalnej produkcji papierosow w Czlopie? Podobno do grupy przestepczej nalezalo 5 polskich gangsterow.Uwazacie ze wladze o tym nie wiedzialy? Podobno w tym nielegalnym biznesie chetnie zasiadaja developerzy a zakup maszyn do produkcji to darmo sie nie otrzymuje.Trzeba sie skladac.Jak myslicie kto do tej grupy mogl nalezec? Cos nie pisza media na ten temat.Ciekawe dlaczego? 10:41, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sabrinka 478Sabrinka 478

1 1

Małe sprostowanie jedną pielęgniarka ma na nazwisko Wardak a nie Wardlak ???? 16:41, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone