Zamknij

Nowy sprzęt dla strażaków

00:18, 30.05.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV” prowadzonego przez Komendę Główną PSP, wałecka KPSP wzbogaciła się o nowy sprzęt do ratownictwa na drogach.

Na wyposażenie trafiły komplety narzędzi hydraulicznych o zwiększonym potencjale do ratownictwa drogowego. W ich skład wchodzą 24 różnego rodzaju urządzenia, które usprawnią prowadzenie akcji na drogach. Są to m.in. pompa hydrauliczna, rozpieracze, nożyce do cięcia karoserii pojazdów, pompy, pokrowce, maty, osłony, zestawy oświetleniowe, piły do metalu i szyb, zestawy do stabilizacji pojazdów, komplety do wyważania drzwi, parawan do zasłaniania ofiar wypadków oraz podest do prowadzenia akcji przy pojazdach ciężarowych.

- Użytkowanie nowego sprzętu wpłynie na poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego dzięki usprawnieniu możliwości ewakuacji osób poszkodowanych w wypadkach oraz likwidacji skutków powstałych zagrożeń – mówi kpt. Maciej Mleczarek, komendant KP PSP w Wałczu. - Spowoduje to również wzrost efektywności systemu ratownictwa na drogach realizowanego przez jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą KP PSP w Wałczu.

 St. sekc. Robert Nowicki, oprac. mk

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone