Zamknij

O czterech za dużo. Kara 400zł

09:35, 13.08.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego jednostki w Wałczu, zatrzymali do kontroli poruszającego się po mieście busa. Przyczyną było niesprawne oświetlenie. Po otwarciu drzwi okazało się, że w aucie oprócz 24 letniego kierowcy znajdowało się więcej osób, niż można było nim przewozić.

Samochód prowadził 24 letni obcokrajowiec. Prawidłowo można przewozić 9 osób, a znajdowało się w nim osób 13. Nadmiar pasażerów spowodował, że czterech z nich siedziało na kolanach u kolegów, Kierowca w rozmowie tłumaczył funkcjonariuszom, że świadomie przewoził większą liczbę pasażerów, gdyż jedzie tylko kilka ulic dalej. Po stwierdzeniu naruszenia przepisów policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, które prześlą do właściwego starosty, który wydając decyzje administracyjną- formalnie zatrzymuje prawo jady na trzy miesiące. Ponieważ kierowca okazał się obcokrajowcem zapłacił mandat gotówkowy wysokości 400 zł.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca straci prawo jazdy między innymi za zbyt dużą liczbę przewożonych pasażerów. W praktyce policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu naruszenia przepisów, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na trzy miesiące, jednak jeżeli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do pół roku. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. W myśl obowiązujących przepisów kierowca, który przewozi samochodem więcej osób niż dopuszczają to przepisy homologacyjne modelu, zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł za każdą nadprogramową osobę (ale nie większym niż 500 zł) oraz na jego konto wpłynie po 1 punkcie karnym za każdego dodatkowego pasażera.

źródło KPP Wałcz

fot. tubasiedlce

 

REKLAMA
(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CyganCygan

3 0

A ten z Kolejowej jeździ jak chce i ile chce i jakoś niebiescy nie zatrzymują. Ma sie te znajomości, nie tylko tam co nie 12:41, 14.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© extrawalcz.pl | Prawa zastrzeżone