Zamknij

Ostatni dzwonek na dostosowanie się do nowych wymogów rynku pracy

10:02, 18.09.2019 P.K Aktualizacja: 10:13, 18.09.2019
Skomentuj

Rozpowszechniona we wszystkich dziedzinach komputeryzacja, pokazuje jasny kierunek dalszego rozwoju gospodarki oraz nowego modelu przyszłego pracownika. Już teraz rynek wyraźnie sygnalizuje olbrzymi popyt na specjalistów z branży Information Technology (IT), przed którymi roztacza się wizja lukratywnych kontraktów, umów i zleceń. Zauważalne jest, że coraz liczniejsza grupa osób, która na co dzień nie była bezpośrednio związana zawodowo z sektorem IT, dostrzega swoją szansę i zdobywa nowe, pożądane przez rynek kwalifikacje.

W trakcie najbliższych lat niesłabnącym powodzeniem z pewnością cieszyć się będą komputerowi programiści, a także operatorzy różnych systemów cyfrowych. Obserwując dzisiejsze potrzeby, jak i perspektywy rynku pracy, warto zainwestować w zgłębianie tajników Pythona - powszechnego i niebywale uniwersalnego języka do programowania. Popularność i siła Pythona tkwi w jego prostocie, a zarazem szerokim spektrum zastosowania, jakie daje umiejętność posługiwania się tym językiem. W internecie bez problemu można natrafić na specjalistyczne kursy z zakresu programowania w Pythonie (zobacz np. kurs Python w szkole programowania ALX). Ukończenie takiego szkolenia i otrzymanie potwierdzającego ten fakt certyfikatu, to prawdziwe wrota do awansu zawodowego, a z czasem również znacznej podwyżki wynagrodzenia. Istotne jest w tym wszystkim także to, że praca z wykorzystaniem Pythona może być bardzo ciekawa i inspirująca do jeszcze większych wyzwań, bowiem możliwości zastosowania tego języka programowania powoli wymykają się poza granice wyobraźni.

Praktyczne zastosowanie Pythona

Umiejętność pracy w środowisku Pythona stwarza możliwość analizowania ogromnych i zróżnicowanych zbiorowisk danych (big data) oraz wykonywania skomplikowanych obliczeń naukowych. Dzięki niemu można wykonać skrypt, aplikację albo ogromny serwis internetowy. Język ten odznacza się przejrzystością kodu i olbrzymim spektrum wykorzystania przy udziale odpowiednich frameworków czy bibliotek. Warto zauważyć również, że oczywisty kierunek rozwoju technologii - dotykający powoli tematyki sztucznej inteligencji, to kolejny obszar potencjalnego zaangażowania Phytona - niebywale perspektywicznego języka programowania. Najlepszą rekomendacją dla Pythona niech będą globalne koncerny i instytucje, aktywnie korzystające z oferowanych przez niego rozwiązań - m. in. Google, IBM, Youtube czy NASA.

Kto powinien ujarzmić Pythona?

W związku z tym, iż Python świetnie radzi sobie analizując duże zbiory danych - wydatnie pomaga w wyciąganiu wniosków, będących podstawą podejmowania decyzji w każdym sektorze biznesu - bankowości, ubezpieczeniach, ochronie zdrowia, przemyśle i wielu innych. Jest efektywnym narzędziem pracy w rękach programistów, analityków, naukowców i inżynierów, jak również webmasterów. Łatwość przyswojenia języka Python sprawia jednak, że opanować mogą go nawet osoby, które nie posiadają informatycznego wykształcenia ani doświadczenia w sferze programowania komputerowego. Żeby nauczyć się tego języka przyszłości, oprócz zamiłowania do liczb oraz podstaw angielskiego, wystarczy umiejętność analitycznego i logicznego myślenia.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Darmowe szkolenia. Darmowe szkolenia.

1 1

Kto jest zainteresowany przekfalifikowankem zawodowym, w PWSZ w Wałczu w ramach projektów unijnych realizowane są szkolenia IT, w tym również Python.
Zainteresowanych ofertą zapraszam do dziekanatu przy ul. Wojska Polskiego 99. 16:24, 18.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

StudentkaStudentka

1 1

Potwierdzam. W lipcu realizowany był kurs Python, prowadzony przez wybitnego trenera Pana Sałabuna, zakończony darmowym certyfikatem wydanym przez Python Institute 16:31, 18.09.2019


reo
0%