Zamknij

Dla Gabrysia

16:02, 30.10.2019 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Z inicjatywy uczniów i wychowawczyni kl. III „a” Małgorzaty Miszczak w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się akcja charytatywna „Wspólnie działamy- Gabrysiowi pomagamy!”, podczas której zebrano ponad 2,5 tysiąca złotych.

Mieszkający w Wałczu 5-letni Gabriel Kontroniewicz jest podopiecznym Fundacji Złotowianka i toczy walkę z nowotworem. Uczniowie kl. III a całym sercem zaangażowali się w organizację kiermaszu, w akcję włączyli się również rodzice dzieci, nie tylko z tej klasy. 

Podczas kiermaszu sprzedawano wykonane przez uczniów dekoracje,

przyniesione gry, książki, pluszaki i inne artykuły. Dzieci przygotowały dla Gabrysia  kartki z życzeniami powrotu do zdrowia. W akcję włączyli się również rodzice, którzy wraz z dziećmi przyrządzili pyszne domowe ciasta, babeczki, galaretki i inne smakołyki. Nie zabrakło popcornu, waty cukrowej, malowania twarzy i zabaw przy muzyce. Odbyła się też licytacja koszulek  i kubków z napisami „Pomożesz, bo możesz, masz to w genach!”, oraz innych atrakcyjnych rzeczy podarowanych przez rodziców uczniów SP nr 2.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w akcji i przekazane wsparcie finansowe dla chorego chłopca.

- Dziękujemy tym, którzy pomogli nam przy organizacji i przeprowadzeniu inicjatywy - mówi Małgorzata Miszczak. - Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom, osobom spoza szkoły, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Pamiętajmy, pomagając potrzebującym, nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś świat. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz