Zamknij
REKLAMA

Policyjne święto z dystansem

10:01, 26.07.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Święto Policji przypada w rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej w 1919 roku. Z reguły kilka dni wcześniej odbywają się uroczystości obchodów święta w jednostkach policji w całym kraju. Tak, też było w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu, gdzie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku z uwagi na występujące zagrożenie w postaci ryzyka zarażenia koronawirusem Święto Policji miało charakter kameralny z udziałem niewielu gości.Dzisiaj w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałczu, odbyła się uroczystość Powiatowych obchodów Święta Policji w Wałczu. W tym roku z uwagi na występujące zagrożenie w postaci ryzyka zarażenia koronawirusem Święto Policji miało charakter kameralny z udziałem niewielu gości.

Oprócz kadry kierowniczej, policjantów i policjantek byli przedstawiciele władz lokalnych, prokuratury, proboszcz Parafii św. Antoniego w Wałczu wraz z kapelanem policjantów i ostatni dwaj komendanci zarządzający jednostką w Wałczu. Uroczystość związana jest z wręczeniem policjantom i policjantkom rozkazów Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasza Trawińskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu nadkom. Arkadiusza Góreckiego o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe.

Ponadto Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 13 lipca tego roku Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymał nadkom. Wojciech Wnuk I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu. W uznawaniu wkładu pracy na rzecz społeczności lokalnej, władze samorządowe z terenu powiatu wałeckiego wyróżniły 13 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wałczu nagrodami rzeczowymi.

Pamiątkowym ryngrafem Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński postanowił wyróżnić pracownice cywilne Policji: Panią Zenonę Krysiak i Panią Aleksandrę Gutowską, które w trakcie swojej wieloletniej pracy w Komendzie Powiatowej Policji w Wałczu wykazały się zaangażowaniem oraz wieloletnią pracą.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy w Wałczu nadkom. Arkadiusz Górecki w swoim przemówieniu podkreślał głównie profesjonalizm funkcjonariuszy i niejednokrotnie ich poświęcenie dla służby. Komendant Powiatowy Policji, podczas uroczystości podziękował także rodzinom policjantów.

Skierował również wyrazy wdzięczności policjantkom z uwagi na fakt, że w tym roku przypada 95. rocznica służby kobiet w Policji. Wyraził uznanie dla umiejętnego łączenia służby w policji z wykonywaniem rodzinnych obowiązków. Przekazał również słowa wdzięczności rodzinom funkcjonariuszy/funkcjonariuszek za zrozumienie specyfiki tego trudnego zawodu.

Nie zabrakło słów podziękowania dla pracowników policji. Na koniec prowadzący uroczystość odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie skierowany do policjantek i policjantów.

źródło i fot.KPP Wałcz

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%