Zamknij
REKLAMA

Partnerstwo w obliczu epidemii

08:29, 29.12.2020 | Z.B
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Mirosławiec realizuje projekt „Partnerstwo w obliczu epidemii” dofinansowany w ramach naboru specjalnego Covid -19.

Ten trudny czas zabrał możliwość kontynuacji bezpośrednich wspólnych działań z partnerem niemieckim, ale wiele gmin i powiatów Pomorza Zachodniego, w tym Mirosławiec, szukało możliwości wymiany informacji i podejmowania wspólnych działań przez internet. 

Zadanie „Partnerstwo w obliczu epidemii” to projekt gminy Mirosławiec realizowany przy współpracy ze Stadt Friedland dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania). Koszt całkowity przedsięwzięcia wynosi 49 563,13 EUR, w tym dofinansowanie stanowi 42 128,66 EUR.

Już wkrótce zorganizowane zostaną 4 wideokonferencje, które pozwolą podtrzymać transgraniczną współpracę oraz wymienić się doświadczeniami dotyczącymi walki z koronawirusem w takich obszarach jak  edukacja, ochrona zdrowia i działania prewencyjne wśród mieszkańców, rola jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych,  utrzymanie czystości w i gospodarowanie odpadami, wspieranie osób starszych, działania kulturalne itp. W ramach projektu doposażone zostaną gminne jednostki  i UM w Mirosławcu w sprzęt niezbędny do organizacji wideokonferencji, a także w środki ochrony osobistej i sprzęt umożliwiający walkę z koronawirusem i zagrożeniami epidemicznymi, co poprawi bezpieczeństwo mieszkańcom i w przyszłości również turystom.

Kupiono dwa monitory konferencyjne 86”, 10 laptopów, dwie kamery internetowe, 4 zestawy głośników, 4 dozowniki bezdotykowe, 5 ozonatorów, dwa jonizatory, namiot ratowniczy dla OSP, aparat fotograficzny, defibrylator z szafką zewnętrzną, 5 opryskiwaczy plecakowych spalinowych, 70 kombinezonów chemoodpornych, 70 masek ochronnych, 202 opakowania rękawiczek jednorazowych, 450 l płynu do dezynfekcji rąk i 450 kg płynu do dezynfekcji powierzchni.

Cały sprzęt i środki dotarły już do Mirosławca. Obecnie trwa ich oznakowanie logotypami Grantodawcy i przygotowania do przekazania sprzętu i do organizacji wideokonferencji zaplanowanych w pierwszym  miesiącu nowego roku.

(Z.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz