Zamknij
REKLAMA

Zmarł Zdzisław Kmieć

15:10, 03.01.2021 | Z.B
Skomentuj
REKLAMA

To bardzo przykra wiadomość. Dzisiejszej nocy w wałeckim szpitalu zmarł były burmistrz Człopy Zdzisław Kmieć.

Powszechnie lubiany i ceniony pedagog, burmistrz Człopy dwóch kadencji, miał 63 lata. Chorował na COVID-19.

Mieszkańcy, przyjaciele i współpracownicy na naszej faceboowej stronie piszą o Jego zaangażowaniu w rozwój i życie Człopy, dobrych relacjach z młodzieżą, w której potrafił rozbudzić pasje i pozytywnym, serdecznym usposobieniu. 

Rodzinę i Bliskich Zmarłego prosimy o przyjęcie najszczerszych wyrazów współczucia. 

***

- Był dla mnie jak najlepszy przyjaciel - wspomina Jerzy Pogorzelski. - Zawsze znalazł czas dla innych, interesował się każdą sprawą i był otwarty na rozmowę. Był dobrym człowiekiem, pomagał ludziom i jest to wielka strata. Człopa będzie długo czekała na takiego burmistrza. Był lubiany, choć przyznam, że nie przez wszystkich. Obecnie wszyscy pisząc, czy mówiąc o Zdzichu rozpływają się w samych superlatywach i twierdzą, że był najlepszych gospodarzem gminy. Więc dlaczego przegrał wybory?

- Towarzyski, szczery i ciepły człowiek - mówi o Zdzisławie Kmieciu wójt gminy Wałcz Jan Matuszewski. - Samorządowiec z krwi i kości, może czasami zbyt bezpośredni, lecz jako burmistrz się sprawdzał. Był otwarty i przyjazny dla wszystkich, więc jest to wielka strata.

- Razem zaczynaliśmy samorządową pracę i obaj wybraliśmy swoje gminy do realizacji pomysłów - opowiada burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik. - Nie bał się wyzwań, twardo stawiał czoła problemom, ponadto był pomocny i przyjacielski. Przełamywał bariery i pomimo różnicy wieku zawsze się dogadywaliśmy. Będziemy o nim pamiętać.

(Z.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

ŚPŚP

15 2

Znałem bardzo w porządku człowiek 15:41, 03.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z. D.Z. D.

6 1

R.I P. 22:31, 03.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzłopianinCzłopianin

9 3

Wielka strata, bardzo pozytywny człowiek. Spoczywaj w pokoju. 09:10, 04.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzłopiankaCzłopianka

5 2

Razem z ze śp. Pogorzelskim najlepszy burmistrz jakiego miała Człopa 😭 07:26, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oskaroskar

6 4

Dla mie osoba nieznana, wczoraj jednak wszedlem ot tak na facebooka aby sprawdzic komentarze. Ponad 300 umieszczonych pod postem, wylacznie pozytywne, cieple, wzruszajace.... (co niestety w obecnych czasach, gdzie i hejt i agresja nie jest takie pewne) . To musial byc czlowiek, ktory szedl przez zycie dobrze czyniac...., a przeciez to nie takie oczywiste w polityce, samorzadach, szkolnictwie. Tylko to pozostanie po nas, to co dokonalismy, nic ze soba nie zabierzemy z tego swiata, oby nasze rece byly pelne dobrych uczynkow. RiP. Wyrazy wspolczucia dla rodziny i przyjaciol. 09:11, 05.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%