Zamknij

?Gotowi na START (up)?

10:28, 30.04.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:08, 30.04.2021
Skomentuj

W dniu 23.04.2021 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu odbył się finał konkursu „Pomysł na biznes” realizowanego w ramach projektu „Gotowi na START (up)” przez Fundację na Rzecz PWSZ w Wałczu we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W projekcie „Gotowi na START (up)” udział wzięło 6 grup uczniów ze szkół średnich z powiatów: wałeckiego, złotowskiego, drawskiego i pilskiego, w łącznej liczbie 141 uczestników!

W ramach projektu, uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Firma to ja - jak budować własną markę?” oraz „Startuję z firmą - jak poradzić sobie z finansowaniem?”, a także w konkursie „Pomysł na biznes” w dwóch kategoriach: indywidualnej – test wiedzy ekonomicznej, oraz grupowej – prezentacja biznesplanu.

Najlepszy pomysł na biznes i tym samym I miejsce w konkursie grupowym zdobyła grupa z Zespołu Szkół nr 4 RCKU w Wałczu, pod opieką Pani Agnieszki Jaskulskiej, z pomysłem na „Wrotkarnię WyWrotkę”. Nagrodą główną są karty podarunkowe do sklepu ze sprzętem elektronicznym dla całej grupy, o łącznej wartości 6000 zł.

II miejsce zajęła grupa uczniów pod opieką Pani Beaty Hanak z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, a III miejsce zdobyli uczniowie pod opieką Pani Eweliny Kosmali z Zespołu Szkół w Drawsku Pomorskim.

W konkursie indywidualnym, z największą ilością punktów, zwycięzcą okazał się Bartosz Rajewski z Zespołu Szkół nr 2 Przy Teatralnej w Pile. Drugie miejsce zdobyła Hanna Pliszka z Zespołu Szkół w Drawsku Pomorskim, a trzecie miejsce zajął Kacper Wiśniewski z Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie. Nagrodami w konkursie są karty podarunkowe na sprzęt elektroniczny o wartości: I miejsce 2000 zł, II miejsce 1250 zł, III miejsce 750 zł.

Szkoły biorące udział w projekcie: PCKZiU w Wałczu, Zespół Szkół nr 4 RCKU w Wałczu, Zespół Szkół nr 2 Przy Teatralnej w Pile, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie, Zespół Szkół im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu oraz Zespół Szkół w Drawsku Pomorskim. W obradach Komisji konkursowej udział wzięli: dr Kamila Trojanowska – Prorektor ds. Kształcenia i Spraw Studenckich PWSZ w Wałczu, Ilona Malik – Członek Zarządu Fundacji na Rzecz PWSZ w Wałczu, dr Bogdan Wankiewicz – Starosta Wałecki, Anna Zaleska – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Anna Chandoszko – Przedstawiciel lokalnych przedsiębiorców.