Zamknij

Drony są także dla dzieci

05:55, 27.05.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Wiele osób zastanawia się nad najlepszym prezentem dla dziecka. Małe drony, którymi można latać bez dodatkowych zezwoleń są świetną i bezpieczną zabawą, przydatną umiejęt­nością i wbrew pozorom nie są aż takie drogie.

Dlaczego drony?

Drony od lat zmieniają świat. Ich zastosowanie jest bardzo sze­rokie. Służą między innymi do zwiększania wydajności w rol­nictwie, wspomagają operacje poszukiwawczo-ratownicze i dostarczają leki do odległych miejsc. Wykorzystywane są również w obronności kraju, a w krótce będą nieodzownym elemen­tem logistyki.

Dzieci oswajając się z dronami zdobywają bezcenną wiedzę w zakresie STEM (nauki ścisłe, technologia, in­żynieria i matematyka), ma­newrowanie bezzałogowym statkiem powietrznym to świetny sposób, aby pomóc im rozwinąć umiejętności nie tylko manualne, ale także roz­wiązywania problemów i kry­tycznego myślenia, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Młodzi ludzie uwielbiają być na bieżąco z najnowszymi technologiami i od tego nie uciekniemy. Drony oferują zarówno możliwość swobodnego lotu jak i obsługę funkcji takich jak GPS, zdjęcia oraz wideo. Tech­nologia nieustannie się rozwija a rynek oferuje coraz lepsze i mniejsze drony, bardzo przystępne cenowo.

Czy drony są bezpieczne dla dzieci?

Dzieci powinny używać drony zawsze w asyście osoby dorosłej. Jest to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu. W miarę jak początkujący pilot rozwija swoje umiejętności, sprzęt może stawać się coraz bardziej skomplikowany i wymagający. Aby dobrać odpowiedniego drona zawsze warto doradzić się specjalisty. Istnieje wiele różnych modeli przeznaczonych dla poszczególnych grup wiekowych. Przygodę z dronami może zacząć już 3-latek!

Zabawkowe drony lub drony dla początkujących są czę­sto łatwiejsze w obsłudze oraz posiadają fizyczne zabezpieczenia przed uszkodzeniem, bardzo przydatne na etapie nauki latania. Takie mode­le często nie są wyposażone w kamerę (co może złagodzić dodatkowe obawy związane z bezpieczeństwem - prawem) albo mogą mieć ograniczo­ny czas lub zasięg lotu. Wszystkie te cechy sprawiają, że dron będzie odpowiedniejszy dla dzieci.

Przepisy prawne dają pew­ne ograniczenia.

Od 31 grudnia 2020 r. każdy, kto chce latać dronem o ma­sie powyżej 250g lub dronem posiadającym kamerę, musi zarejestrować się, przejść szkolenie i zdać test online. Brzmi strasznie ale w rzeczywistości to prosta procedura.

Osoby, które jeszcze nie podjęły de­cyzji, czy chcą przechodzić wszystkie etapy zdobywania pozwoleń, mogą spróbować od jednego z dronów z kategorii dla dzieci lub dla początkujących, którego nie obejmują ograniczenia i przekonać się, czy zainwestować w bar­dziej profesjonalny sprzęt.

Mam na imię Marcin i dronami zajmuję się od wielu lat. Stworzyłem miejsce, w którym można nie tylko obejrzeć bardzo szeroką ofertę dronów dostępnych na rynku, ale również zdobyć wiedzę na ich temat i uzyskać odpowiednie wsparcie w zakresie ich użytkowania. Zapewniam, że latanie dronem to fantastyczna rozrywka, która cieszy i uczy. Wszystkie osoby zainteresowane tematem dronów zapraszamy od czwartku 27 maja do naszego sklepu mieszczącego się w Wałczu przy Al. Zdobywców Wału Pomorskiego 44/2 (obok drogerii Turkus). sklep www.droniki.pl

 

 

 

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MarcinMarcin

1 0

Zapraszamy na nasza stronę www.droniki.pl lub do sklepu stacjonarnego. Doradzimy i znajdziemy drona dla każdego. Marcin 18:06, 27.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

droniki.pldroniki.pl

0 0

Sklep stacjonarny znajduję się w Wałczu przy Al. Zdobywców Wału Pomorskiego 44/2 (obok drogerii turkus) 18:08, 27.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%